Wpis z mikrobloga

Ukradli mi kilka dni temu dopiero co zakupioną dwuletnią Corollę, dałem za nią 60k, generalnie już się pogodziłem że stratą, nie miałem AC bo przez kilka szkód wychodziło ponad 10% wartości co wydało mi się zbyt wiele. Kilka godzin po zakupie OC auta i przerejestrowaniu nie było pod moim blokiem. Auto odebrałem tego samego dnia co zginęło. Największa farsa w tym kraju to jednak policja. Policjant powiedział że dziennie w Warszawie ginie 20 aut. Tygodniowo 140. Wyobraźcie sobie jaka to jest skala procederu. Policjant przyjmujący moje zgłoszenie powiedział mi że w sumie to już auto jest w częściach i nie mam co liczyć na odzyskanie. Dokładnie wiedzą gdzie ten auta jadą - do Wołomina, Marek, Duczek. Nawet jak wejdziesz na OLX, to są konta które sprzedają części Mazd, Lexusów, Toyot czyli akurat tych aut które najczęściej giną. Nikt nie kontroluje kont które sprzedają części bez jakichkolwiek faktur albo dokumentów skąd je mają. Możesz sobie sprzedawać lewe części i urząd skarbowy ma to w dupie. Złodzieje dodają ogłoszenia z częściami o 1-2 w nocy po rozebraniu auta. Weryfikuje sobie te aukcje i widzę co się dzieje.
Jak w tym kraju może być dobrze jak nasze instytucje działają na poziomie Zimbabwe? #warszawa #samochody #policja #polska
  • 331
  • Odpowiedz
xD widziałeś kiedyś jak wygląda kradzież pojazdu? nawet jak byś siedział na tych kamerach to i tak byś się nie domyślił, że ktoś podchodzi do auta i je kradnie, bo to zajmuje kilkanaście sekund.


@BonerBogdan: Oczywiście, że tak. Złodziej wchodzi jak po swoje i ukraść auto może nawet w biały dzień w miejscu pełnym ludzi bo większość będzie myślała, że to jego.
  • Odpowiedz
Ale pozwalanie handlować paserom to chyba powinno być ścigane?


@jednakenergetyk: To jest naprawdę niesamowite ukradli ci toyotę więc teraz uważasz, że każdy kto sprzedaje części do toyoty na olx sprzedaje kradzione ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Policjant powiedział że dziennie w Warszawie ginie 20 aut. Tygodniowo 140.


@jednakenergetyk: też jakieś info z pupy bo na stronie stołecznej policji znalazłem dane za 2022 rok, że w Warszawie i powiatach przyległych było 2984 kradzieży. To wychodzi około 7 na dzień i to łącznie z ościennymi powiatami, a Ty twierdzisz, że w samej Warszawie jest 20
  • Odpowiedz
@jednakenergetyk: Auta robili, robią i będą robić. Wszędzie jest tak samo. Ciężko walczyć z tym procederem niezależnie od kraju. Dlatego masz ubezpieczenia :) teraz możesz pluć sobie w brodę że nie wydałeś na GAPa. A ja za półdarmo kupiłem silnik do fordziawki z samochodu „po dewastacji”.
  • Odpowiedz
@Szalom: Wina policji że gameboy otwiera auto? Raczej producenta. A to że policja nie chce zwalczyć złodziei samochodów to wina polityków, a co za tym idzie społeczeństwa bo ktoś takich polityków wybrał. Sami się nie wybrali. Policja nie ma tu nic do gadania. Zwalczą kryminalistów to pójdą do zwolnienia bo nie będzie dla nich pracy. Taki mamy system w tym kraju.
  • Odpowiedz
  • 12
@jednakenergetyk Tak Ci AC wycenili? Mam Megane z 2017 roku od nowości wersja Grand Coupe. Rok temu żona żona na parkingu uderzyła się lekko przy prędkości 10 km/h. Zderzak + lampa + płyn do spryskiwaczy. Auto AC naprawa w ASO bo dokupiłem na częściach oryginalnych 19 000 PLN :D teraz place dalej 1612 zł. Auto wycenione na 49600. To już cena za ubezpieczenie po tej stłuczce. Dodatkowo wykupione holowanie + przednia szyba
  • Odpowiedz