Wpis z mikrobloga

@hermie-crab i jaka krzywda dzieje sie tym dziecia? Sa czyste, ubrane, najedzone i pomagaja rodzica na polu. Robia to normalnie, nie sa zgiete w pol i nikt je batem nie trzeska. Ucza sie doroslosci bo na tym polega dziecinstwo, przygotowanie sie do bycia doroslym. Gdyby siedzialy na pietrze i graly w lola to byloby dla nich lepsze? Bez sensu przyklad.
  • Odpowiedz
  • 187
@othe2137 dziecią? XD ja #!$%@?, ała
Jak nie widzisz problemu w pracy dzieci w takim wieku to chyba nie ma o czym rozmawiać.
Dzieci powinno się uczyć doświadczać otaczającego je świata, a nie uczyć #!$%@?.
  • Odpowiedz
@shelkofy a czego sie mialy uczyc w 1900r? IT czy mechatroniki? Masz pole to uczysz dzieci pracy w polu, masz zaklad samochodowy to uczysz podawania kluczy. Masz dom to kosza trawe, zmywaja naczynia.
Jak sobie wyobrazacie ze pozniej w wieku 17 lat wystarczy podejsc i powiedziec wiesz generalnie do tej pory to wiekszosc czasu wujem do gory lezales ale dziecinstwo sie konczy i od jutra zaiwaniasz.. i dzieciak mowi a ok rozumiem
  • Odpowiedz
@jabadabadupka @moniuszki jak krzywda? dzieci wypasaly gesi, barany i nic im sie nie dzialo. Przytaczacie opowiadania z ksiazek, ja z babcia i dziadkiem byl w ich miejscach dziecinstwa. Pokazywali miejsca gdzie sie bawily, gdzie kolano podrapaly i gdzie osy je pogryzly. Wiekszosc dzieci pomagalo w gospodarstwie. I co? I nic. To nie bylo tak ze one pracowaly jak niewolnicy, raczej wygladalo jak zabawa z domieszka pracy. Ja mam relacje z pierwszej reki,
  • Odpowiedz
@othe2137: " jeden przykład który znam jest potwierdzeniem na brak zjawiska wykorzystywania dzieci jako taniej siły roboczej przed przyznaniem im podstawowych praw człowieka"
XD^xD weź ty sie już nie pogrążaj
  • Odpowiedz
Dzieci powinno się uczyć doświadczać otaczającego je świata


@KokiX: Praca na polu jako wielozmysłowe doświadczanie otaczającego świata, normalnie oglądasz, dotykasz, wąchasz i smakujesz ziemniaka. Dziś za to trzeba płacić grube pieniądze na warsztaty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@KokiX nornalna sprawa, że dzieci musiały pracować. Właśnie w tamtych czasach powstało powiedzenie: "od małego na całego" ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz