Wpis z mikrobloga

Tygodnie spędzone na budowie, ponad 250GB materiału do obrobienia, wiele dni montażu, godziny postprodukcji i… wiele miesięcy oczekiwania na skrypt dla lektora. I mam dla Was nareszcie obiecany film o Budowie Domu Szkieletowego od A do Z (a właściwie od rozpoczęcia konstrukcji do stanu deweloperskiego): Link do znaleziska

Budowa domu parterowego z poddaszem użytkowym nad częścią salonu realizowana była w województwie śląskim. W filmie zobaczycie oczywiście wszystkie etapy, opisane jak najdokładniej, jak na tak krótką formę:
- Budowa konstrukcji
- Obróbki blacharskie, montaż rynien i pokrycia dachowego
- Instalacje wodno-kanalizacyjna i elektryczna
- Montaż stolarki okiennej (wykonawcy stolarki drzwiowej nie zgodzili się na kręcenie)
- Izolacja wewnętrzna i zewnętrzna
- Montaż paroizolacji
- Test szczelności budynku
- Montaż i spoinowanie płyt gipsowo-kartonowych (na tej inwestycji gładzie są szpachlowane do tzw. standardu Q2)
- Topienie siatki zbrojącej w kleju podtynkowym
- Elewacja dwukolorowa z tynku silikonowo-silikatowego

Jeśli chcecie wiedzieć jeszcze więcej to zapraszam do poprzednich moich wpisów, a także wielu komentarzy innych mądrych mirków:

1) Porównanie domów szkieletowych budowanych na miejscu i prefabrykowanych
2) Materiały cz. 1 - Drewno
3) Materiały cz. 2 - płyty poszycia, izolacja, folie i dyfuzja pary wodnej
4) Porównanie domów szkieletowych i murowanych
5) Przygotowania do zakupu działki
6) Przygotowania do zakupu działki - suplement
7) Odrolnienie działki autorstwa Majsterzyny cz. 1
8) Odrolnienie działki autorstwa Majsterzyny cz. 2
9) Pozwolenie na budowę
10) Porównanie kosztów budowy domu szkieletowego i murowanego
11) Kosztowne elementy przy budowie domu
12) Wentylacja domu
13) Ogrzewanie domu

A jeśli interesuje Was oferta wykonawcy to zostawiam Strona internetowa wykonawcy domu szkieletowego z filmu

#domyszkieletowe #budujzwykopem #budownictwo #budowadomu #architektura #nieruchomosci
  • 54
  • Odpowiedz
@misisk: bułki też kupujesz na priv i prosisz o wycenę w zależności jak dużą chcesz?

Chodzi o mniej więcej dla skali
  • Odpowiedz
@misisk: budowałem dom szkieletowy i nie chce oglądać filmu o jego budowie ponieważ sprawi mi przykrość, dużo nerwów. Stresu, itp
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@N331 też jestem zwolennikiem podawania can wprost, ale w tym wypadku się serio nie da. Raz z powodów podanych wcześniej, dwa inwestorzy nie chcą, żeby te kwoty były podawane, zwłaszcza w internecie (i zwłaszcza, że te domy najczęściej budowane są na podstawie projektów stworzonych indywidualnie dla nich). Mogę Ci powiedzieć o własnych doświadczeniach: podobny dom parterowy 117m2 z budynkiem gospodarczym ok. 12m2 i wiatą w 2018r. Kosztował mnie około 310 tys.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@munioman nie wiem czy jestem dość kompetentny, żeby rzetelnie odpowiedzieć. Zakładam, że z grubsza różnice wciąż będą tożsame z tymi co przy porównaniu do domu murowanego.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@hadrian3 to pewnie zależy od konkretnego projektu i wykonawcy, ale powinno wyjść nieznacznie taniej. Natomiast bardziej istotne są różnice w cechach niż cenie i to nimi bym się kierował przy decyzji
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@tak_bylo21 nie wiem do czego konkretnie mogę się odnieść. Ja bym nie zamienił za to domu szkieletowego na murawany. Różni ludzie mają różne potrzeby i realizują je w różny sposób. Zatem jak najbardziej rozumiem, że ta technologia nie przekonuje każdego oraz że mogłeś mieć różne doświadczenia
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Moron zatem nie będę nalegał, żebyś go oglądał ( ͡~ ͜ʖ ͡°) raczej nie planuję też już wrzucać więcej materiałów na ten temat, więc bez obaw
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@luke-dolla7 przy trąbach powietrznych nie ma specjalnego znaczenia technologia - i tak dokona ona zniszczeń. Ja natomiast byłem świadkiem efektów wichury, która przeszła przez dwie trwające obok siebie budowy: szkieletowej i murowanej, i na szkielecie nie zrobiła wrażenia, a przy murowanej położyła kilka ścian. Zrobiłem specjalnie zdjęcia z tego zajścia i jak znajdę to mogę wrzucić jeśli chcesz zobaczyć
  • Odpowiedz
@misisk
Podczas budowy ścianę murowaną, szczególnie niezbyt długą można łatwo obalić. Dopiero jak ją "dociśnie" strop czy dach to jest nie do ruszenia. Nie porównywałbym trwałości konstrukcji na etapie budowy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Goomer do stanu deweloperskiego. Zapomniałem też dodać, że bez płyty fundamentowej, bo robiłem ją z inną, wyspecjalizowaną firmą. Wydaje mi, że trzeba szacować wzrost kosztów taki jak inflacja, więc coś rzędu blisko 30%, ale mogę się mylić - nie jestem przedstawicielem handlowym tej firmy w gwoli jasności

Jeśli chodzi o wykończenie to nie wyszło specjalnie dużo, bo prawie wszystko zrobiliśmy sami (a w przypadku paneli czy drzwi wewnętrznych cena z montażem była
  • Odpowiedz