Wpis z mikrobloga

Jestem bliski podjęcia decyzji o pójściu "na swoje" i otwarciu firmy transportowej. Mam punkt zaczepienia gdzie na co dzień będę dostawał zlecenia na przewóz kilku/kilkunastu palet lekkiego towaru. Gdyby to dobrze rozegrać, to z tej jednej firmy dało by się wycisnąć tyle zleceń, że samochód poza weekendami by praktycznie nie stygł (bym musiał mieć drugiego kierowcę na podmianę). Mam dojścia do kilku małych firm, w których też może wpadną jakieś zlecenia. Na pewno będę też szukał zleceń na giełdzie transportowej.
Raczej pójdę w leasing samochodu, chociaż zastanawiam się jeszcze nad zakupem czegoś używanego. Coś małego, na maks 10 palet. Jazda tylko po kraju.
Ktoś siedzi w takim biznesie i może napisać na jakie ryzyka mogę trafić? Jak dobrze policzyć koszty?
#transport #spedycja #dziadtrans #zycietruckera #kierowcy #busiarze #pomyslnabiznes
  • 29
@inko-gnito: jeżeli byście płacili dobrze to by auta były, najwyraźniej tak nie jest. Przeszedłbyś na drugą strone, a logistyk by powiedział "Panie Marku, ok ma Pan auto ale z Panem Wiesiem jeździmy już od 5 lat , chyba że Pan zejdzie ze stawki" :)
Obstawiam, że macie dużo częściówek, pewnie drobnica się spóźnia i dlatego tak to wygląda.
@xspeditor: ładunki wyglądają raczej w stylu- 6 palet do przewiezienia na dystansie 60 kilometrów, łączna waga maks 250kg, budżet 1250zł brutto.

@KaweX: nie ma żadnego Pana Wiesia, który ma stałe zlecenia. Jest stała stawka za paletę. Zlecenia różne, raz to będą 3-4 palety do sąsiedniego miasta, a raz 10 palet do sąsiedniego województwa.
@KaweX: "nie wierzę Ci, ale ok.... 60km 1250 zł 6 palet 250kg ... jasne jasne."
No zobacz, a ja właśnie godzinę temu puściłem taki ładunek. I od wczoraj był problem ze znalezieniem samochodu.

"Realna stawka to 250-300 zl przewoźnik max / spedycja mówi 450 zł i i lecimy."
Brutto, czy netto? Za paletę, czy za całość?

"Stawki się podaje w Netto, a nie Brutto..."
Ja tam na kwitach widzę i brutto
@inko-gnito:
"Ja tam na kwitach widzę i brutto i netto. I jak ktoś jest na działalności gospodarczej, to zawsze chce znać cenę brutto."
Tym się zaorałeś... Nie masz pojęcia o niczym chłopie.

Idź na te busy rzeczywiście :D
Rynek cie zweryfikuje :)