Wpis z mikrobloga

@ChristianHorner nie wiem czy komukolwiek będzie się chcialo łazić ze starówki na Pragę, to kawał drogi pieszo, w dodatku pod/z górkę

IMO za 120mln to można było choćby mnóstwo parków zrewitalizowac, na drugim brzegu te plażę zrobić czy cokolwiek innego, IMO masz kawałek dalej choćby most Świętokrzyski
  • Odpowiedz
jak #!$%@? ludziom moze przeszkadzac kladka przez rzeke


@bandera: we Wrocławiu też jest #!$%@? o kładkę dla pieszych i rowerów bo będzie oświetlenie i będzie to przeszkadzać ptakom XD
  • Odpowiedz
@ChristianHorner: dosłownie 500m dalej jest most świętokrzyski z ścieżką rowerową i chodnikiem szerokim, w drugą stronę jest też 500m do mostu śląsko dąbrowskiego. Nie wiem dla kogo ta kladka.
  • Odpowiedz
za tyle (albo niewiele więcej) to można by zbudować pełnoprawny most.


@Fennrir: który zostałby krótko po otwarciu zakorkowany a nie o to w tym wszystkim chodzi.
  • Odpowiedz
@Fennrir @Iandschaft @farbowanylisek : Tylko, że to 190 mln w 2020 to teraz jakieś 260 mln. Choć nie wiem czy to liczyć od 2020 bo nie wiem kiedy zakontraktowane te kwoty na te inwestycje. np gdyby liczyć 190mln od 2018 to już by było 275mln https://policzmi.pl/inflacje

Poza tym czy te 120 mln to koszt całej inwestycji (remont dołączonych ścieżek itp)? Jak jest liczone te 190 skoro jest to etap większego kontraktu). Coś
  • Odpowiedz
@a665321: 500 w jedną, 500 w drugą, kilometr więcej, jest git

@ButtHurtAlert: no właśnie sam się na tym złapałem w amsterdamie, że jeśli jest kładka piesza - raczej się człowiek zainteresuje. tu jest raczej kwestia ubrania pragi w miejsca polecane do odwiedzenia, ząbkowska już w poradnikach, knajpy już są, czekamy na więcej, pytanie czy solorz nie #!$%@? za bardzo tego portu
  • Odpowiedz
@ChristianHorner nie, po prostu potrafię się postawić w sytuacji zwyczajnego turysty, sam nim jestem i jak chce pozwiedzać miasto w weekend to nie będę marnował czasu na bezsensowne łażenie skoro mogę podjechać zbiorkomem w miejsce które mnie interesuje. Ta kładka jest bez sensu, tyle moim zdaniem.
  • Odpowiedz
@farbowanylisek most nie przeszkadza, ale nie jest priorytetowy. Główna drogą na Białołękę (Białołęcka) jest w opłakanym stanie od kilkunastu lat, ale na to nigdy nie ma pieniędzy, a to pewnie jedna z wielu takich dróg
  • Odpowiedz
kładka
- jest brzydka. nie mam pojęcia czemu polscy urzędnicy tak uwielbiają corten, przecież obłożone nim obiekty od nowości wyglądają staro i zaniedbanie
- zasłania ładny widoczek na Stadion Narodowy ludziom spacerującym od strony północnej po bulwarach
- nie ma oddzielenia ruchu rowerowego od pieszego, ergo zarówno dla pieszych jak i dla rowerzystów korzystanie z niej będzie stresującym przeżyciem (kładka jest też za wąska by ewentualną separację pieszych wprowadzić)
  • Odpowiedz
120mln na kładkę wyłącznie dla pieszych i pedalarzy to jest kompletny kretynizm - za tyle (albo niewiele więcej) to można by zbudować pełnoprawny most.


@Fennrir: No chyba nie bardzo. 130mln kosztował po sąsiedzku Most Kotlarski. Jest tylko jeden drobiazg - 24 lata temu.
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: nie, ty masz rację, zwiedzanie miasta polega na tym że jeździ się od punktu do punktu - wszyscy tak robią, a ja jestem #!$%@?

>W lato się wszystko wyjaśni kto miał rację i jaki popyt ma ta kładka ( ͡º ͜ʖ͡º)


nie trzeba czekać na lato, popyt będzie mizerny
odmeldowuję się
  • Odpowiedz