Wpis z mikrobloga

Czy ktoś może mi napisać opinie o silniku Ford Ecoboost 1.5l 160KM z 2015 r? Auto które chcę kupić to Ford Mondeo mk5 właśnie z tym silnikiem. Nie chcę diesla dlatego obstaje cały czas przy benzynie. W internecie opinie raczej pozytywne, na grupach fb już bardziej negatywne ale to na wszystkich na których byłem było zawsze narzekanie na każde auto. Ogólnie miałem Hondę Civic 1.8b 140km i tam silnik był praktycznie pancerny i bezawaryjny. Nie chciałbym raczej co chwilę jeździć po warsztatach tak jak wcześniej gdy miałem diesle. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że są to silniki uturbione więc dochodzi kilka elementów wymiennych ale chodzi mi o ogólna awaryjność. #motoryzacja #mechanikasamochodowa #ford #mondeo #samochody
  • 15
@ironek105: Mogę się wypowiedzieć mam mondeo mk5 2017 z tym silnikiem i automatem. Jedyne co zauważyłem to szybko woła o wymianę oleju. Słyszałem że lubią jego częstą wymianę. Z walorów użytkowych, to dobrze się nim jeździ, jest dość elastyczny, na trasie ze spalaniem schodzę do jakiś 5,5l.a jak trzeba coś wyprzedzić to też jest czym - oczywiście jeśli ktokolwiek ma duszę rajdowca, raczej nie będzie usatysfakcjonowany, ale jesli chcesz wygodne auto
  • 0
@malin90 no i o taką opinie mi chodzi właśnie. Dzięki, szukam właśnie ładnego w miarę rodzinnego auta liftbacka i ten jest ładny a silnik też mi odpowiada ale naczytałem się, że się przegrzewa i pękają bloki, głowice często gęsto. Myślę, że w każdym silniku coś się może zdarzyć czy w takim czy innym i kwestia jak kto dba tak ma. No i piszą tam, że w ogóle nie jedzie ten silnik i
@ironek105: Podobno jest to jedno z lepiej wyciszonych aut w segmencie, niemniej nie uważam aby był to zauważalny walor. Przy prędkości powyżej 130km/h wyraźnie słychać odgłosy z zewnętrz, ale nie wiem na ile jest to sprawa opon na jakich się poruszam, - zimówki nadające się już do wymiany. Generalnie to przesiadłem się z mazdy 6 z 2002 więc dla był to przeskok olbrzymi pod każdym względem. Co do nagłośnienia, normalne, wyraźne,
  • 0
@malin90 Wiem po sobie jak wymieniłem opony na nowe różnica była bardzo wyraźna w wycieszeniu ale mimo wszystko słychać było szum wiatru i bardzo silnik powyżej 3000 już dość głośno w kabinie. Do tego brakowało mi basu w graniu na fabrycznym radio a nie jestem fanem przeróbek ( ͡º ͜ʖ͡º) fajnie ze tutaj będzie może trochę lepiej bo gorzej chyba się jednak nie da. Ale mimo wszystko
  • 0
@bidzej poza tym przy takim przebiegu raczej powinno być ok? Auto z pl salonu więc przebieg prawdziwy. Nie chcę już dłużej szukać auta dla siebie bo w każdym coś mi nie pasuje, a to wygląd a to środek a to wyposażenie a to wielkość, tutaj w końcu znalazłem złoty środek to znowu jakieś cuda niby z silnikiem ale z drugiej strony wzorować się na forach fb to nic bym nie kupił bo
@ironek105: mam w rodzinie takie mondeło, 2015 1.5 160km, auto 3 raz w przeciągu 2 lat mialo robioną głowicę z powodu problemów z chłodzeniem - ogólnie autko fajne, zadowoleni ale z tym silnikiem to trafili kiepsko, pewnie taka sztuka ale no, różnie może być

A i żeby rozwiać wątpliwości, auto bylo kupione w salonie jako nowe, i właściciel fordziarz stwierdził że chyba juz nie kupi forda ( ͡° ͜ʖ
  • 0
@lets_gou_tnijmy_wuosy dzięki za opinię. Im dłużej myślę tym bardziej zaczynam wątpić. Przeżyłem już trochę z autem jak musiałem się bujać co chwilę po mechanikach i już wolałbym unikać tego jak najbardziej. Ale wychodzi też na to że każdy silnik ma jakąś bolączkę a takich bezproblemowych benzyn jak były wolnossaki już nie ma niestety
  • 0
Dobra, trafiło się teraz Ford Fusion z 2,5b z gazem 2015r tam już rozumiem problemów żadnych nie ma? Do tego odpada koszt turbin i innych wynalazców?
  • 0
@Smartek wiesz co, źle doświadczenia z dieslami mam. Miałem 2 co prawda stare ale jeden teoretycznie "pancerny" 1.9 tdi i a to turbina regeneracja, a to wtryski, a to sprzęgło dwumasa i wiele innych. Tu gdzieś wyciek, tam zakopcił i tak w kółko :) no i dźwięk i kultura pracy, jednak wolę "lekką" prace benzyny niż "ciężkiego" diesla. Oczywiście teraz diesle są już inne, inaczej pracują ale dalej jednak mnie nie przekonują