Wpis z mikrobloga

Powrót do wysokich węgli to coś pięknego () Wysokie poziomy energii, dużo lepszy sen i brak problemu z zasypianiem, brak zjazdów energetycznych, duże objętościowe posiłki i nie jest się głodnym. Mózg też lepiej działa, bo cały czas ma dostęp do węgli. Na wysokich węglach też konar lepiej płonie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z ciekawości próbowałem w ostatnim czasie tego modnego podejścia białkowo-tluszczowego i było kiepsko. Brak energii, zjazdy, zamulenie, ciężkość, kiepski sen. Może są osoby dla których takich schemat jest lepszy, ale z perspektywy osoby aktywnej to jest słabo. Dla mnie wysokie węgle, z niskim tłuszczem i umiarkowanym białkiem, to takie złote optimum.

#dieta #hclf #przemyslenia
wykolejony - Powrót do wysokich węgli to coś pięknego (。◕‿‿◕。) Wysokie poziomy energi...

źródło: zasady-diety-high-carb

Pobierz
  • 5
Z ciekawości próbowałem w ostatnim czasie tego modnego podejścia białkowo-tluszczowego i było kiepsko. Brak energii, zjazdy, zamulenie, ciężkość, kiepski sen.


@wykolejony: ile czasu próbowałeś? Bo na tym jest znacznie lepsza jakość snu, dużo energii, ale dopiero po adaptacji, której czas bywa różny.
@goferek: że trzy miesiące. Fakt, po jakimś czasie jest trochę lepiej, ale to i tak nie ma podjazdu do wysokich węgli. Zjesz 200 gram makaronu pszennego czy pół kilo kartofli i czujesz, że żyjesz.

A i tak nie miałem tych węgli super nisko, bo około 40%. Niżej albo na keto to dopiero musi być tragedia.