Wpis z mikrobloga

Zaważyliście wysyp broniących fliperów na wykopie?

Ciekawi mnie czy to Mariusze co łyknęli piękną gadkę Mentzena, Petru albo Gwiazdowskiego czy może to działanie jakiejś firmy marketingowej?

Fliper to szkodnik. Na rynku nie mają prawa pojawić się tańsze mieszkania bo zaraz wpada fliper z gotówką, wykupuje i zawyża cenę utrzymując koszt mieszkania na wysokim poziomie. Normalny człowiek który chce wziąć kredyt nie ma szans bo zawsze lepiej jest sprzedać za hajs niż się bawić z kredytobiorcą. Do tego te szkodniki doprowadziły i w dupie mam ich ryzyko czy wyjazd za granicę jak zostaną opodatkowani. Chętnie nawet dopłacę do biletu

O ile polityków jeszcze jestem w stanie zrozumieć bo oni mają w tym interes to na zwykłego obywatela popierającego tą patologię zaczyna mi brakować empatii

Zrozumcie, że dopóki jako naród nie osiągniemy świadomości konsumenckiej czy społecznej na dobrym poziomie to Pan Życzliwy przedsiębiorca czy jakakolwiek korporacja będzie nas okradać na każdym kroku bo to nie są altruiści których obchodzi dobro społeczeństwa tylko ich portfele i jak będą mogli to będą dokręcać śrubę dalej. Dlatego ważny jest społeczny nacisk na polityków i wywieranie presji na różne grupy

#nieruchomosci
KiedysMialemFejm - Zaważyliście wysyp broniących fliperów na wykopie?

Ciekawi mnie c...

źródło: pen0ks8uvokc1

Pobierz
  • 52
@Herubin Tobie jest dobrze i się cieszysz więc nie ma problemu xD i inni którzy problem zauważają to egoiści według ciebie xD tobie jest dobrze więc na #!$%@? zmieniać normalnie z ciebie jest taki altruista xD dodaj jeszcze że boli wszystkich że ich nie stać. No wyobraź sobie że to patologiczna sytuacja jak mało kogo stać na mieszkanie ale ciebie stać więc reszta to egoiści i pewnie spali do późna i nie
jak zasranym egoistą jesteś


@Herubin: to wystaw a w ogłoszeniu wpisz że za gotówkę. Jak fliperzy to 5 procent rynku to nie zesrasz się od czekania 5 zamiast 2 dni na chętnego kupca.
Z wami delibami to jedna gierka ciągle jest - łapiecie jeden szczegół który w waszych zawszonych głowach wskazuje na to jak komuch sam chce za darmo coś dostać i dostajecie na jego punkcie wścieklizny
@Kiedys_Mialem_Fejm: Mam w pracy takiego Mariusza. Przed zakupem mieszkania ciągle narzekałem, że jest fest drogo przez flipperów i ludzi którzy traktują mieszkania jak inwestycje. To Mariuszek zesrał się, że to zajebiste i fajne, ludzie inwestują itp. a ja jestem biedak. Dopiero jak uświadomiłem go, że przez to on też nie może kupić mieszkania większego tylko z dziećmi i żonka kisi się na 40m to miał reset w głowie i dopiero zaczął
Z wami delibami to jedna gierka ciągle jest - łapiecie jeden szczegół który w waszych zawszonych głowach wskazuje na to jak komuch sam chce za darmo coś dostać i dostajecie na jego punkcie wścieklizny


@cookie96: No mocne słowa o sobie i swoim debilizmie tylko po co mnie wołasz? Ubzduraliście sobie jakieś bzdury widząc wszędzie winnych większych cen nie rozumiejąc podstaw działania rynku z 1 roku studiów. Fliper zarabia na wzroście cen
Herubin - >Z wami delibami to jedna gierka ciągle jest - łapiecie jeden szczegół któr...

źródło: Ceny mieszkań a dochody

Pobierz
liper zarabia na wzroście cen a nie je kreuje.


@Herubin: 1. Mieszkanie kosztuje x
2. Mieszkanie kupuje fliper
3. Trzyma mieszkanie jakiś czas
4. Fliper sprzedaje mieszkanie za x + marża flipera
5. Ta dam! Fliper właśnie wykreował wzrost ceny tego właśnie mieszkania, dorzucając swoją cegiełkę do średniego wzrostu cen.

Problem z libkami jest taki, że rynek traktują jako jakiś mistyczny twór, oderwany od konkretnych działań rynkowych.
W kraju, w którym ustawodawca zauważył szkodliwość odsprzedawania biletów na wydarzenia sportowe/artystyczne i wprowadził jej penalizację - flipping nie powinien mieć miejsca. Jest bowiem społecznie znacznie bardziej szkodliwy od bilecików, które dotyczą wąskiej grupy osób.


@Yuri_Yslin: @TwojHimars @Kiedys_Mialem_Fejm czemu w takim razie nie ma zakazu kupowania wszystkich rzeczy i ich odsprzedawania? Czemu od tej pory nie znalazł się nikt kto wykupił wszystkie elektronarzędzia i sprzedaje je firmom dwa razy drożej przez
Ubzduraliście sobie jakieś bzdury widząc wszędzie winnych większych cen nie rozumiejąc podstaw działania rynku z 1 roku studiów. Fliper zarabia na wzroście cen a nie je kreuje. Nie ma żadnego znaczenia, że ktoś sobie flipuje dla poziomu cen ogółem. Jak taki wycwaniakuje i kupi mieszkanie poniżej ceny rynkowej to w żaden sposób to nie wpłynie na cenę rynkową. Tradycyjne szukanie wroga bez jakiegokolwiek myślenia czy ma to sens. Po prostu jest aksjomat
czemu w takim razie nie ma zakazu kupowania wszystkich rzeczy i ich odsprzedawania?


@Chris_Karczynski: Bo nie wszystkie rzeczy są kluczowe do zdrowej egzystencji obywateli. Bilety nimi nie są (jest zakaz), mieszkania nimi są (nie ma zakazu). Wskaż logikę w powyższym.

Jeżeli już wchodzimy na poziom interwencjonizmu państwowego, to powinna być ochrona cen: żywności, leków, nieruchomości, etc. A nie biletów na koncerty Roxie Węgiel.
Zrozumcie, że dopóki jako naród nie osiągniemy świadomości konsumenckiej czy społecznej na dobrym poziomie to Pan Życzliwy przedsiębiorca czy jakakolwiek korporacja będzie nas okradać na każdym kroku bo to nie są altruiści których obchodzi dobro społeczeństwa tylko ich portfele i jak będą mogli to będą dokręcać śrubę dalej. Dlatego ważny jest społeczny nacisk na polityków i wywieranie presji na różne grupy


@Kiedys_Mialem_Fejm: To Ty zrozum, że flipper nie zarabia na kupującym
Bo nie wszystkie rzeczy są kluczowe do zdrowej egzystencji obywateli. Bilety nimi nie są (jest zakaz), mieszkania nimi są (nie ma zakazu). Wskaż logikę w powyższym.


@Yuri_Yslin: Otóż nie masz racji. Chodzi o to, że na dany koncert czy ogólnie występ jest stosunkowo mało biletów i łatwo spekulować. Zauważ, że nie ma zakazu kupowania ilu biletów się chcę. Po prostu nie można ich sprzedawać po wyższej cenie. Moim zdaniem jest to
ale Polska w aspekcie postrzegania kapitalizmu vs socjalizm znacznie bardziej przypomina Ameryke niz Europe


@ElMatadore: co wcale nie jest plusem i w dodatku brakuje kapitału, oraz kultury przedsiębiorczości, więc jest zajebiście. ( ͡° ͜ʖ ͡°)