Wpis z mikrobloga

Zaważyliście wysyp broniących fliperów na wykopie?

Ciekawi mnie czy to Mariusze co łyknęli piękną gadkę Mentzena, Petru albo Gwiazdowskiego czy może to działanie jakiejś firmy marketingowej?

Fliper to szkodnik. Na rynku nie mają prawa pojawić się tańsze mieszkania bo zaraz wpada fliper z gotówką, wykupuje i zawyża cenę utrzymując koszt mieszkania na wysokim poziomie. Normalny człowiek który chce wziąć kredyt nie ma szans bo zawsze lepiej jest sprzedać za hajs niż się bawić z kredytobiorcą. Do tego te szkodniki doprowadziły i w dupie mam ich ryzyko czy wyjazd za granicę jak zostaną opodatkowani. Chętnie nawet dopłacę do biletu

O ile polityków jeszcze jestem w stanie zrozumieć bo oni mają w tym interes to na zwykłego obywatela popierającego tą patologię zaczyna mi brakować empatii

Zrozumcie, że dopóki jako naród nie osiągniemy świadomości konsumenckiej czy społecznej na dobrym poziomie to Pan Życzliwy przedsiębiorca czy jakakolwiek korporacja będzie nas okradać na każdym kroku bo to nie są altruiści których obchodzi dobro społeczeństwa tylko ich portfele i jak będą mogli to będą dokręcać śrubę dalej. Dlatego ważny jest społeczny nacisk na polityków i wywieranie presji na różne grupy

#nieruchomosci
KiedysMialemFejm - Zaważyliście wysyp broniących fliperów na wykopie?

Ciekawi mnie c...

źródło: pen0ks8uvokc1

Pobierz
  • 52
@Kiedys_Mialem_Fejm: W kraju, w którym ustawodawca zauważył szkodliwość odsprzedawania biletów na wydarzenia sportowe/artystyczne i wprowadził jej penalizację - flipping nie powinien mieć miejsca. Jest bowiem społecznie znacznie bardziej szkodliwy od bilecików, które dotyczą wąskiej grupy osób.

Niestety, prawo pod tym względem jest bardzo nielogiczne i niespójne. Ale flipperzy biletowi to jakieś młokosy bez wpływu na cokolwiek, flipperzy mieszkaniowi to natomiast czasem forsiaste, grube ryby z wpływami. I oni przez swoich znajomych
@wstanczyk: w mojej opinii ma to swoje plusy i minusy (jednym z minusow jest robienie loda landlordom) ale Polska w aspekcie postrzegania kapitalizmu vs socjalizm znacznie bardziej przypomina Ameryke niz Europe
@wstanczyk: @srgs w sumie jak tak mysle to troche gafe walnalem na kiblu, musialbym bardziej rozwinac mysl, ale uwazam ze w jakims stopniu te nastawienie prokapitalistyczne spoleczenstwa zapewnilo nam bardzo duzy wzrost gospodarczy (przypominam ze w latach 90 bylismy biedniejsi nawet od Ukrainy) i ulatwilo wdrozenie reform koniecznych choc okupionych duzym kosztem spolecznym (ktory nie zostal jednak odpowiednio pokryty przez pozniejsze rzady)

Doceniam tez to w Polsce ze w przeciwienstwie do
@keep_movin: prawda jest ze nie mamy wlasnych sensownych duzych firm ale generalnie mamy bardzo dobra reputacje jako specjalisci

Nie powiedzialbym by Polacy byli "Hindusami Europy" jesli juz teraz mamy pensje porownywalne lub nawet wyzsze niz czesc zachodnioeuropejskich krajow dla mida/seniora (dane z levels fyi)
@Kiedys_Mialem_Fejm: xD Przecież Wykop jest zasrany tępym hejtowaniem fliperów jakby to sam Szatan ich zesłał, mimo że odpowiadają tylko za 5% transakcji i właściwie nie ma żadnych argumentów jak to odpowiadają za niby wyższy poziom cen nieruchomości.

Fliper to szkodnik. Na rynku nie mają prawa pojawić się tańsze mieszkania bo zaraz wpada fliper z gotówką, wykupuje i zawyża cenę utrzymując koszt mieszkania na wysokim poziomie.


@Kiedys_Mialem_Fejm: A to mnie śmieszy
to "mocne it" jest tylko dlatego, że robiony jest outsourcing, ajtiowcy myślą, że są kimś, a tak naprawdę są hindusami europy.

Bez obcego kapitału byliby normalsami tutaj.


@keep_movin: Jak dają trzeba brać, szczególnie że krzywdy innym ludziom nie robią (pomijam przypadki wywyższania się i plucia na inne zawody, takie trzeba szkalować).

@Kiedys_Mialem_Fejm: Praca flippera byłaby ok, gdyby wynajdował okazje, czyścił mieszkanie i robił generalny remont, a dopiero później sprzedawał z
xD Przecież Wykop jest zasrany tępym hejtowaniem fliperów jakby to sam Szatan ich zesłał, mimo że odpowiadają tylko za 5% transakcji i właściwie nie ma żadnych argumentów jak to odpowiadają za niby wyższy poziom cen nieruchomości.


@Herubin: Przecież w masz w pierwszym poście dokładnie opisane czemu podbijają ceny

A to mnie śmieszy bo pokazuje jak zasranym egoistą jesteś.


vs jedno zdanie dalej

Z mojej perspektywy nie widzę tu żadnej wady.


I
chłopie, jak teraz szukając mieszkania nie masz co konkurować z fliperami, którzy mają pełną sieć kontaktów.


@keep_movin: No straszne, że nie możesz samemu zgarnąć mieszkania poniżej ceny rynkowej. Wcześniej była gadka jak to fliper zły bo wykorzystuje starych ludzi kupując zbyt tanio mieszkania a widzę, że ból dupy dotyczy jednak tego, że wykopki same chciałyby te mieszkania poniżej ceny rynkowej zgarnąć dla siebie i zaoszczędzić na staruszkach ( ͡° ʖ
@Herubin: Przecież w masz w pierwszym poście dokładnie opisane czemu podbijają ceny


@Kiedys_Mialem_Fejm: W żaden sposób nie napisałeś jak to podbijają ceny. Jak ktoś kupuje mieszkanie poniżej ceny rynkowej szukając okazji i sprzedaje je potem po cenie rynkowej to nie zmienia ceny rynkowej. Płacz tu może mieć najwyżej jeden cwaniak, że inny cwaniak mu zgarnął okazję przed nosem ale dla rynku nie ma to znaczenia.