Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Chłop pracuje fizycznie, ale dostał propozycję awansu. Przejście z "fizycznego" na "umysłowego" (stanowisko kierownicze). Były pewne wymagania i warunki, które chłop spełnił po krótkim przyuczeniu.
Niestety w trakcie wprowadzania na nowe stanowisko zaczęło się pojawiać coraz więcej nowych problemów i spraw, z którymi chłop w ogóle by nie chciał mieć do czynienia. Na zasadzie "żaden awans i żadna podwyżka nie przekona mnie do tego, żeby na co dzień zajmować się tymi sprawami". Zaczęły się wątpliwości...
No i w końcu przyszedł dzień, w którym chłop poznał szczegóły oferty związanej z nowym stanowiskiem, a tam pensja wyższa o 12% w porównaniu do dotychczas zajmowanego. Obowiązki i odpowiedzialność kierownika za pensję robola.
Chłop grzecznie podziękował za awans i dalej robi jako fizyczny.
#pracbaza #kolchoz #januszex #praca



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 70
Chłop grzecznie podziękował za awans i dalej robi jako fizyczny.


@mirko_anonim: z doświadczenia wiem, a pracowałem w bardzo wielu miejscach - że praca umysłowa może być równie mentalnie wykańczająca jak fizyczna, ale lepiej się wkurzać w biurze niż przerzucając pudła.

Jeżeli ktoś ci zaproponował takie stanowisko, znaczy że masz to coś, jakieś predyspozycje, ambicje lub może wiedze która na takie stanowisko cię predysponuje.

I bardzo często w firmach mają problem ze
@mirko_anonim IMO trochę #!$%@?łeś. Ja bym jednak spróbował trochę ponegocjować i szedł w górę. Po 2-3 miesiącach tematy, które wydają się kosmiczne stają się rutyną. Po pół roku - roku, jak już się wdrożysz i zaczniesz ogarniać możesz renegocjować wynagrodzenie, albo zacząć się rozglądać za równorzędnym stanowiskiem w innej firmie, za lepszą kasę. Do roboty fizycznej zawsze możesz wrócić. Na tym polega rozwój zawodowy. Też jakiś czas pracowałem za śmieszne pieniądze, żeby
12% podwyżki mu śmierdzi xD Pewnie myślisz, że w biurze to się zarabia ze 2x tyle co ty teraz masz ? No to się właśnie dowiedziałeś, że nie. Ale jak Ci się widzi lepiej #!$%@? fizycznie, gdzie zamierzasz #!$%@?ć do usranej to oczywiście masz takie prawo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Swoją drogą, ciekawe co takiego niesamowitego musiałeś robić w tym biurze, że to żadnych pieniędzy nie jest warte