Wpis z mikrobloga

Może ktoś wyjaśnić dlaczego absolutnie nikogo w #wroclaw nie interesuje używana #opona w super stanie? nadal takie bogactwo w PL że nikt używek nie kupuje? wystawione na allegro i 0 odzewu. Co robię źle? gdzie wystawia się obecnie #opony?

Mam z 2020 jak nówka Zeetex HP2000 VFM 215/55 R16 97 Y XL x4 komplet, przejechane dosłownie 3tys km. Komplet 4 opon na lato jak znalazł. Ciche 69dB klasa A, hamowanie na mokrej powierzchni klasa B, efektywność paliwowa klasa C. Wzmacniania o dużej klasie nośności 97. Generalnie parametry #opony premium.
Chce za to 30% wartości nowych i nikt się nie zgłasza... dlaczego? Może to jakiś trefny model opony?
#samochody #motoryzacja
MillerN - Może ktoś wyjaśnić dlaczego absolutnie nikogo w #wroclaw nie interesuje uży...

źródło: 20240324133511132

Pobierz
  • 140
@MillerN: Tak jak pisali poprzednicy - wystaw na olx za normalne pieniądze. Na OLX ludzie sprzedają praktycznie sam śmietnik, więc jeżeli będzie odpowiednia cena to sprzedasz. Ja za każdym razem jak szukałem opon to ceny były takie, że wolałem kupić nowe.
No tak, zapomniałem. Ma się topową brykę to przecież nie mozna byle jakiejś Dębicy założyć bo prestiż -1000. Ty zazdrościsz, a ja współczuję o taki niuans... a może i też zazdroszczę... sam nie wiem.


@eeehhh: do topowej fury to by jeszcze więcej kosztowały xD a tu nie chodzi o prestiż czy właściwości jezdne, a o to że Dębica nie robi nawet opon w tym rozmiarze, a inne tanie opony nie mają
@MillerN: ja zeetexy tylko zimowe wh1000 i powiem Ci, to na Oponeo dorwane było w takiej cenie, że używek bym nie kupił nawet z tamtego sezonu gdyby latały po 50zł/sztuka skoro nówki są w tak dobrej cenie. Edit, widzę, że teraz jest 329zł/sztuka, ja kupowałem w 2022 to były po 200+ zł sztuka, za komplet na pewno dałem mniej niż kafel. A ty za ile wystawiasz komplet byku?;p
@jonzi: No właśnie tak czytam i sie tylko śmieję z tych artystów którzy nie jedzili na tym, a się wypowiadają. Mam Firemax zimowe w podobnej cenie i już chyba nigdy nie kupię opony premium, jeżeli te mi wytrzymają te 3-4 sezony. Poki co po pierwszym zimowym nie widzę żadnej różnicy, a nawet są cichsze niż poprzednie. Jak się po 2 sezonie zetrą lub sparcieją, to se kupię nowy komplet i i
@MillerN: Jakaś marka krzak, nie dziwota. Dwa razy na wulkanizacji mi założyli do malucha jakieś nankagi (przy czym mówiłem że ABSOLUTNIE nie chcę nic z Azji, a z Czech zależy od ceny) to myślałem że im tam po plaskaczu na obudzenie dam. Za pierwszym razem westchnąłem, ale wziąłem bo miałem komu odsprzedać po kilku miechach z niewielką stratą- a auto było wtedy potrzebne na już. Za drugim kazałem ściągać, zabrałem felgi
@kolar1 a ja widzę różnicę między tanimi oponami a premium, w poprzedniej pracy dużo jeździłem i póki miałem dobre continentale założone przez producenta jechało się miodzio, jak się zużyły to dostałem firestone, średnia półka ale jeździło się tak sobie, teraz kupiłem nowe auto na wielosezonowych imperialach i są obrzydliwe mimo że prawie nowe, nie mogę się doczekać aż je wymienię
@czlowiekproso: no ale na chińskich zeetexach czy firmexach nie jeździłeś więc nie masz porównania ¯\(ツ)/¯ na śniegu i błocie idą jak przecinak, są miękkie i ciche, na oponeo 2600 opinii polecających.
@MillerN ja nawet do dwudziestoletniego Passata brałem tylko nowe opony i to zawsze z tych najdroższych. Do głupiego mondeo nawet przesada, bo pilot sport 4 run flat.
Ale, wożę dwójkę dzieci, nie jeżdżę wolno i dla mnie najważniejsze są opony i hamulce, żeby nie oszczędzać na tym.