Wpis z mikrobloga

Może ktoś wyjaśnić dlaczego absolutnie nikogo w #wroclaw nie interesuje używana #opona w super stanie? nadal takie bogactwo w PL że nikt używek nie kupuje? wystawione na allegro i 0 odzewu. Co robię źle? gdzie wystawia się obecnie #opony?

Mam z 2020 jak nówka Zeetex HP2000 VFM 215/55 R16 97 Y XL x4 komplet, przejechane dosłownie 3tys km. Komplet 4 opon na lato jak znalazł. Ciche 69dB klasa A, hamowanie na mokrej powierzchni klasa B, efektywność paliwowa klasa C. Wzmacniania o dużej klasie nośności 97. Generalnie parametry #opony premium.
Chce za to 30% wartości nowych i nikt się nie zgłasza... dlaczego? Może to jakiś trefny model opony?
#samochody #motoryzacja
MillerN - Może ktoś wyjaśnić dlaczego absolutnie nikogo w #wroclaw nie interesuje uży...

źródło: 20240324133511132

Pobierz
  • 141
@tak_bylo21 mialem zetexy przez 9 lat. Zajebiste opony w fajnej cenie, obecnie już mam 6 komplet. Zima i lato w dwóch autach. Oba samochody robią duże przebiegi, nigdy nie wpadłem w poślizg nigdy się nie przebiła, nie wybulwiło jej ani się nie ścierają. Są gorsze gowna. Zeetexy akurat spoko
@Przypadkowy oooo a teraz po rodzicach, bardzo ładnie dzbanie od początku nie miałeś żadnych argumentów. Jesteś smutnym człowiekiem, jedyną rozrywką twoim smutnym życiu jest wytykanie błędów językowych, pomijając temat wpisu bo się totalnie na niczym nie znasz ( ͡° ʖ̯ ͡°) przykre i żegnam ozięble ()
@Arean9: po rodzicach, po rodzicach, bo cię wadliwego zrobili. Przecież nie po sąsiadach, bo oni nic nie winni. Jestem bardzo wesołym człowiekiem, łatwo mnie rozśmieszyć i w ogóle jestem bardzo przyjaźnie nastawiony do innych ludzi. ()
@MillerN: ludzie uwierzyli w bajki lobby oponiarskiego, że dwuletnią guma traci właściwości i jazda na takich oponach to samobójstwo.
Tymczasem ja na "całorocznych zimówkach" robię czwarty sezon i jestem w szoku, że tej zimy nadal nie miałem z ich powodu żadnych problemów xD
Zaciekawiłeś mnie... Jeździłem 4*4 i poza - xl nic mnie nigdy nie interesowało. Napisz co za auto, bo chętnie sobie sprawdzę.


@Filipiak20: to BMW z Xdrive, ale ta zasada dotyczy wielu innych napędów z tego co mi wiadomo czyli Audi, Mercedes, Subaru, Porsche etc - przy czym chodzi o te nowsze napędy czyli gdzieś tam po około 2000 roku - te sterowane elektroniką i chodzi o napęd nazwę go "cywilny" a
opony z 2020 to juz prawie 4 letnie a czas zycia 5 6 lat czyli w sumie na sezon moooooze 2, co z tego ze bieznika duzo jak zaraz beda do smieci xd


@halfalive: wg branży gumiarskiej opony można użytkować maksymalnie 10 lat, ale lepiej zmienić po maksymalnie 8 latach. Natomiast 5 lat to zdaje się czas gwarancji jakie daje większość producentów. W praktyce jak ktoś nie jeździ ekstremalnie, a opony
@AustralianV8 W punkt! Nie podają daty produkcji- na zdjęciach wychodzi, że opona ma 8 lat. Ja wczoraj kupiłem nowego hankook'a za 327 złotych- 18 cali. Na allegro ta samą opona łatana, używana za 350zł!
Szukałem dobrej używki ale ceny są z dupy.
Opona dwuletnia a dowodu zakupu brak czyli brak gwarancji. Taniej 75 złotych na oponie. To się nie opłaca.
@MillerN: 222zl za nowke? przeciez to sie pewnie rozpadnie po przejechaniu sie do lidla. Nikomu sie nie oplaca placic wiecej za przesylke niz warte sa te opony xD
@bylem_zielonko: Dziękuje. Myślałem, że gafę walnąłem odnośnie at czy mt, bo mi całkowicie wypadło z głowy. W audi 2005, czy 2010 nic takiego nie widziałem - jedynie xl opisane było, jako obowiązkowa. Zresztą jestem dziwny, bo jak kupię, po kimś auto, to odrazu nowe opony. Nigdy nie miałem problemów :)
@MillerN „parametry opony premium” xD
Ale to nadal nie jest premium. To jakbyś wziął auto BAIC 5 i powiedział, że ma parametry auta premium, bo ma przecież asystentów kierowcy i wentylowane fotele. No może i ma, ale to nie czyni go autem premium, bo dalej jest budżetowy.