Wpis z mikrobloga

Ja rozumiem, że można nie lubić Biejatowej, ale szkalowanie jej za wrzucanie do debaty koncepcji tanich mieszkań komunalnych na wynajem, również w centrum miasta i nazywanie tego jakąś utopią albo komunizmem to już jest jakaś polacka 5 gęstość. Po pierwsze taki koncept jest raczej standardem a nie wyjątkiem w europie zachodniej, państwa starają się żeby struktura społeczna w różnych dzielnicach była zróżnicowana, a nie tak jakby chcieli konfederaci z feudalnymi zapędami, żeby najlepiej stworzyć getta dla biedoty na obrzeżach bo jeszcze by im mogła śmierdzieć na ich elitarnym grodzonym osiedlu. Polak woli zrobić laskę z połykiem panoszącym się deweloperom, flipperom i innym spekulantom, zagłosuje na polityków którzy zrobią dobrze temu lobby, a na wszystkie głosy w debacie próbujące to zmienić dostanie spazmów, że "jezu komunis". Ale bynajmniej hehe lewaków dupa boli. I tak to się kręci w chlewie obsranym gównem.

#polska #nieruchomosci #kanalzero #debata #mieszkania #bekazpodludzi #bekazprawakow #polityka
  • 30
@aei9077: Tanie mieszkania na wynajem w centrum dla lewicowych działaczy i patologii a dla normalnych ludzi #!$%@? po godzinach by spłacać 30 letni kredyt za klitkę na obrzeżach miasta.

Ogródków działkowych w centrach miast oczywiście też nie ruszamy bo po co normalni ludzie mają mieszkać w dobrych lokalizacjach, ważne by marchewka napełniona spalinami miała wygodną lokalizację do uprawy.
Najpierw się dowiedz ile masz obecnie mieszkań komunalnych w takich miastach jak Warszawa czy Wrocław już teraz.


@Darth_Gohan: Mieszkania miastowe są bardzo ważne dla lewicy bo potem mogą jak Zandberg odziedziczyć mieszkanie komunalne wykupione za 2% wartości i sprzedać je za dobre pieniądze.

Nawet jak jakiś kretyn wierzy w te zakazy wykupu to nie ma co się łudzić kwestią czasu jest, że mieszkania zajmowane przez całe życie za grosze z czasem
@aei9077: Gdyby tylko w tych mieszkaniach komunalnych nie mieszkała skrajna patologia a po prostu ubożsi ludzie nie miałbym nic przeciwko. Zanim powiesz że tak nie jest to mieszkałem już w warszawie na osiedlu na bielanach, gdzie połowa mieszkań była komunalna. Wytrzymałem pół roku z taką patolą, naprawdę nie dało się żyć bez strachu o swój majątek i zdrowie.
@Herubin: nie nie nie, nie chodzi tylko o podaż, ale o podaż i cenę. Tanie państwowe mieszkania na wynajem zmniejszą ceny na całym rynku.
Ile w Warszawie stoi pustostanów? Masz mieszkania budowane przez developerów i kupowane przez fundusze i prywatnych inwestorów które stoją puste, a miasto nie jest z gumy, sam to piszesz.
nie nie nie, nie chodzi tylko o podaż, ale o podaż i cenę. Tanie państwowe mieszkania na wynajem zmniejszą ceny na całym rynku.


@SzalonyOgorek: Bzdury. Nie ma żadnego znaczenia za ile będą mieszkania państwowe które i tak nie będą żadną konkurencją na rynku. 1) jest ich za mało 2) zostaną szybko zajęte i wypadną z rynku.

Nie ma żadnych danych które by potwierdzały zmniejszenie cen rynkowy. Wszystko opiera się na równowadze
Herubin - >nie nie nie, nie chodzi tylko o podaż, ale o podaż i cenę. Tanie państwowe...

źródło: pustostany

Pobierz
@aei9077 chyba odwrotnie, w Berlinie spylili tysiące mieszkan komunalnych funduszom. A tam gdzie coś buduja z publicznych to idzie gorzej niż prywaciarzowi. No i u nas jest zwyczaj że polityk kradnie to najpierw lewica powinna pokazać sposób zabezpieczający że te mieszkanka nie zostaną przydzielone po znajomości w następnie sprywatyzowane za 2zł
@aei9077 @damienbudzik to, mnie strasznie #!$%@?ło że sam płaciłem grubą kasę za wynajem mieszkania w całkiem przyjemnej okolicy by się wydawało, ale patusy alkusy po wyrokacy mieli takie samo mieszkanie za darmo bo tak bo cześć z mieszkań była komunalna. Efekt był taki ze nie dość że płaciłem na tych bumelantow w podatkach to jeszcze mi #!$%@? życie ciągłymi imprezami których musiałem słuchać i nawet spać nie mogłem.
@ButtHurtAlert @ButtHurtAlert ja to samo. Stara dzielnica, fajna zabudowa, dużo parków wokół. Komunikacja top (poza #!$%@? przez budowę tramwaju)
Łoże kasę za wynajem, stosunkowo niewielka jak na obecne czasy, ale jak patrzę jakie menelstwo w okolicy mieszka to nóż mi się w kieszeni otwiera i #!$%@? strzela. Zimą jest jeszcze spoko, ale zaczyna się okres kiedy będę miał stałe łączę ze strażą miejska ¯_(ツ)_/¯