Wpis z mikrobloga

Ja rozumiem, że można nie lubić Biejatowej, ale szkalowanie jej za wrzucanie do debaty koncepcji tanich mieszkań komunalnych na wynajem, również w centrum miasta i nazywanie tego jakąś utopią albo komunizmem to już jest jakaś polacka 5 gęstość. Po pierwsze taki koncept jest raczej standardem a nie wyjątkiem w europie zachodniej, państwa starają się żeby struktura społeczna w różnych dzielnicach była zróżnicowana, a nie tak jakby chcieli konfederaci z feudalnymi zapędami, żeby najlepiej stworzyć getta dla biedoty na obrzeżach bo jeszcze by im mogła śmierdzieć na ich elitarnym grodzonym osiedlu. Polak woli zrobić laskę z połykiem panoszącym się deweloperom, flipperom i innym spekulantom, zagłosuje na polityków którzy zrobią dobrze temu lobby, a na wszystkie głosy w debacie próbujące to zmienić dostanie spazmów, że "jezu komunis". Ale bynajmniej hehe lewaków dupa boli. I tak to się kręci w chlewie obsranym gównem.

#polska #nieruchomosci #kanalzero #debata #mieszkania #bekazpodludzi #bekazprawakow #polityka
  • 30
Ja rozumiem, że można nie lubić Biejatowej, ale szkalowanie jej za wrzucanie do debaty koncepcji tanich mieszkań komunalnych na wynajem, również w centrum miasta i nazywanie tego jakąś utopią albo komunizmem to już jest jakaś polacka 5 gęstość.


@aei9077: Tanie mieszkania na wynajem dla patologii? Bo chyba nie myślisz, że ktoś normalny będzie mógł wynajmować to mieszkanie komunalne? Przed nim będą wszelkiego rodzaju patusy, bezrobotni, alkusy, samotne madki z trójką dzieci
Biejatowa zresztą się z tym nie kryje, że to będzie dla patologii, tylko oczywiście nie mówi tego wprost tylko eufemizmami.

--Jak rozdzieli Pani mieszkania za 1500zł w centrum Wawy uczciwie?
-mamy kryteria
--będzie na pewno o wiele więcej ludzi chętnych niż mieszkań, kryteria nic nie dadzą
-będzie więcej kryteriów
--jakich
-damy młodym, bo młodzi potrzebują
--dalej będzie więcej chętnych niż mieszkań

-więc będą kryteria
--będziecie dawać swoim jak za
@aei9077 +1
Polskie januszostwo nie rozumie że problem społeczny jakim jest rozwarstwienie i nierówności dotyka każdego! Dzielnica zamieszkana tylko przez biednych i patole jest nieatrakcyjna, tanieją mieszkania, zaniedbana jest okolica, a dzielnice „prestiżowe” idą to the moon. I potem co ma zrobić ktoś kto wchodzi na rynek pracy lub ma jakieś rozsądne oszczednosci? Wzorem jakiegoś Zimbabwe mieszka w slumsie bo nie ma wystarczająco żeby zamieszkać na grodzonym deweloperskim Wzgoorzove Love Apartments pragnąc
tanich mieszkań komunalnych na wynajem


@aei9077: Czyli ludzie co normalnie żyją i zarabiają nie będą w stanie zamieszkać w dobrej lokalizacji. Tylko bogaci i zupełna patologia?
Jestem za. Dowalmy bogatym niech zobaczą jak się mieszka w sąsiedztwie ćpunów i złodziei.
@damienbudzik: znam jeden kraj w którym tak nie jest i może wystarczy skopiować rozwiązania. Są to Niemcy i oczywiście nie twierdzę że wszystko jest idealnie, ale mam pracujących znajomych w Kolonii i Dortmundzie. Mają komunalne mieszkania blisko centrum i nie ma tam patologii. Byłem, widziałem, mieszkałem przez chwilę. Więc to nie jest problem jak się dobrze skonstruuje te słynne "kryteria".