Wpis z mikrobloga

Zaplusuj ten wpis a za rok zawołam cię i sprawdzimy o ile wzrosły ceny mieszkań po wprowadzeniu BK0%. Porównamy też ze średnim wzrostem zarobków. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w lutym 2024 r. wyniosło 7978,99 zł według GUS. W komentarzach możecie podawać swoje typy. Ja obstawiam 35-40% wzrostu. Wrzucam screen ze średnimi cenami metra w głównych miastach ze strony rynekpierwotny.pl stan na dzisiaj.
#nieruchomosci #gorzkiezale #zalesie #smutnazaba #gospodarka #finanse
Stulejman_Beznadziejny - Zaplusuj ten wpis a za rok zawołam cię i sprawdzimy o ile wz...

źródło: ceny mieszkań

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
Dodatkowo 200k dla singla na 1.5% oznacza, że te 400-600k będą musiały być na zwykły kredyt, oszczędność nieduża.


@sezonowiec1: a dodatkowo singiel ma mieć limit 10k brutto a zdolność jego dzisiaj to jakieś 400k komercyjny + kredyt 1.5% i się okaże, że max co może kupić to 500k ( 200k dopłat, 300k komercyjny ) + wkład własny.
  • Odpowiedz
Ten kredyt nie jest pod singli chcących kurniki tylko pod tych co planują brać duże mieszkania, które na bk2% i tak się nie łapały. \


@testynaprodukcji: tak tylko tam tez jest jakiś powiedzmy limit wydaje mi się, że on gdzieś na oko zostanie ustalony na poziomie 1,2 mln zł za więcej ludzie nie kupią.
  • Odpowiedz
Dodatkowo 200k dla singla na 1.5% oznacza, że te 400-600k będą musiały być na zwykły kredyt, oszczędność nieduża.


@sezonowiec1: a dodatkowo singiel ma mieć limit 10k brutto a zdolność jego dzisiaj to jakieś 400k komercyjny + kredyt 1.5% i się okaże, że max co może kupić to 500k ( 200k dopłat, 300k komercyjny ) + wkład własny.


@acpiorundc: Czyli mówisz, że klitki 25m2 wzrosną do 500k?
  • Odpowiedz
Czyli mówisz, że klitki 25m2 wzrosną do 500k?


@Fytyny93: wzrosły przy BK2% i pomimo tego, ze były do wzięcia na BK2% to i tak nie sprzedawały się. Jest jakaś granica, że nawet z dotacją nikt tego nie chce. Taki przysłowiowy ktoś, to dzisiaj może wziąć taką klitkę bo ma zdolność na 440k.
  • Odpowiedz