Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jakis Mirek opisal jak to teraz, jak ma wlasna rodzine, to zobaczyl ile stracil jako dziecko przez to ze jego rodzice sie rozwiedli i zaczyna ich powoli coraz bardziej nienawidzic. Co robia wykopki? "Rodzice są ofiarami swoich wyborów", "Bądź poziom wyżej.", "Skup się na rodzinie, a rodzicom wybacz.".

Nie #!$%@?, nie. Ktokolwiek zostal skrzywdzony, kazdy kto zostal zaniedbany, kazdy kto byl bity, kazdy kto nie prosil sie na ten swiat, kazdy kto ma #!$%@? zycie przez rodzicow lub spoleczenstwo moze byc #!$%@?, gardzic, nienawidzic i miec ich gleboko a nie "uuuu wybacz im!", "Badz tym madrzejszym" NIE.

Moja zona byla codziennie bita pasem przez ojca alkoholika od 3 roku zycia do 10 roku zycia. Nie moge przy niej zdejmowac paska od spodni bo ona, piekna madra dorosla kobieta dostanie ataku paniki. Lata terapii a dalej psychika zniszczona. Ma mu wybaczyc? Ma mu teraz herbatke przynosic na starosc? Nie, oj nie. Co zrobila? Zniszczyła go finansowo, psychicznie i zdrowotnie. Zostal bezdomnym i raz do roku przyjeżdżamy obok jego chatki z gówna i mu machamy zeby do konca jego zasranego zycia pamietal jakim byl psychopata. Moze jego ostatnia mysla jak bedzie odchodzic w oparach alkoholu bedzie "ale spieprzylem"

Moi rodzice natomiast w ogole mnie nie wychowali. Ojca nigdy nie bylo bo albo pil piwo ze znajomymi albo pracowal, albo leczyl kaca. Matka natomiast primo narcyz co ciagle mi mowila ze zniszczylem ja ciaza, ze byla taka ladna, ze przeze mnie jej zycie sie skonczylo. Ciagle chodzila na imprezki, ciagle jej nie bylo w domu. Ale nie bili, nie pili przy mnie, nie klocili sie przy mnie i zawsze mialem jesc. Juz tutaj pisalem raz czy dwa na AMW jak sam musialem dorosnac, zarobic pieniadze, pojsc do terapeuty, okulisty, dietetyka, dentysty, na studia itd. Nic od nich nie dostalem i cale dziecinstwo stracone. Lata w plecy.

Moja nagroda dla nich? Od 10 lat sie do nich nie odzywam, chcieli zyc swoim zyciem? To niech dalej zyja swoim zyciem. Czasami mi dalsza rodzina napisze co u nich a ja mam to w pompie. Mieli mnie przez 16 lat w pompie to ja teraz bede mial ich przez 16 lat w pompie. Mam im wybaczyc? Pic kawke rozmawiajac o ich wspanialym zyciu pelnym imprez? SMIECHU WARTE WYKOPKI. Nienawisc, zolc, gniew, agresja, ogólnie dark side, to jedyna rzecz ktora spowodowala ze jestem gdzie jestem. Mam miec depresje? Mam plakac? Mam przebaczyc?

#psychologia #patologia #rodzina #depresja #przemyslenia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 45
@mirko_anonim: Zawsze jak słyszę takie ckliwe historie rodzinne to przypomina mi się ta scena z serialu ktora idealnie to podsumowuje. Prawda jest taka że mało osób miało idealne dzieciństwo i idealnych starych. Musisz zostawić to za sobą, przebaczyć i iść dalej, a jeśli nie dajesz rady to skorzystać z pomocy psychologa.
m4jkel - @mirko_anonim: Zawsze jak słyszę takie ckliwe historie rodzinne to przypomin...
via mirko.proBOT
  • 2
Anonim (nie OP): @mirko_anonim: Dobraliście się z żoną, dwoje dorosłych lecz niedojrzałych dzieci wypełnione złością i nienawiścią, kipiące od mroku. A każde z was oddałoby wszystko włącznie z waszą relacją jakby ktoś im obiecał że cofnie czas, aby tatuś i mamusia zajęła się nimi i powiedziała, że kocha.

Nienawiść i gniew, niszczy tylko Ciebie. Ty już nie patrzysz w odchłań, to ona patrzy na Ciebie.

via mirko.proBOT
  • 4
Anonim (nie OP): ludzie chcą żebyś im wybaczył bo prawdopodobnie sami robili by podobnie i to uczucie ich zbytnio denerwuje

najwięcej o przebaczeniu będą mówili rodzice którzy sami to robili

a jak widać po obecnych komentarzach ktoś kto przez to nie przeszedł nie zrozumie


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej
via mirko.proBOT
  • 2
Anonim (nie OP): Pozwolić by nienawiść i chęć odwetu zawładnęły twoim wnętrzem to krótkowzroczna polityka. Przyjdzie wam albo waszym dzieciom zapłacić za to cenę w przyszłości.
Ten fragment w którym pisałeś,że twoja piękna i mądra żona intencjonalnie zniszczyła swojego ojca doprowadzając do jego bezdomności jest straszny. Dodatkowo oboje czerpiecie z tego satysfakcję przejeżdżając koło jego "chatki z gówna".
Czy aby przypadkiem nie stajecie się takimi samymi potworami jak wasi rodzice?

via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Pozostaje wam tylko czekać teraz aż któryś z waszych rodziców wystąpi od was z pozwem o alimenty. Przecież rodzic na starość może nie mieć pieniędzy lub udawać chorobę.

Ja aktualnie przerabiam ten temat, jako nastolatek byłem bity, wyrzucany z domu mieszkałem na klatce schodowej, u kolegi itp. Moi biologiczni rodzice po 15 latach braku kontaktu jednak sobie o mnie przypomnieli, odnaleźli i po spotkaniach rodzinnych w Sądzie dostali
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Mógłbyś się chwalić gdybyś napisał że żona była bita i bała się pasa a teraz to sam ją bijesz i jej się podoba, a jej ojciec nie istnieje dla niej, a tak ciśnie was ciągle coś, to nie jest według mnie osiągnięty sukces.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): >zasłużył

@Seaurchinseviche: Kto tak osądził? Jej dziecko jak zbije kolegę albo zrobi coś karygodnego to też zasłuży i jego tego zniszczy - oczywiście w swojej skali, na swój sposób, aby nie miała dysonansu że jest jak swój ojciec. Będzie zła osobą na swój własny sposób. Spirala przemocy właśnie stąd się bierze, z tego, że jakiś człowiek dokonał oceny i zdecydował, że ktoś zasłużył.

@mirko_anonim: No cóż, społeczeństwo ogólnie opiera się na czyimś osądzie. A spirali przemocy nie zatrzyma się tylko dlatego, że ofiara się nie zemsci. Nie ma gorszej przemocy niż ta domowa i przemocowy starzy powinni zasadniczo zdychać pod płotem za to, że najpierw sprowadzili kogoś na świat a potem jeszcze zgotowali mu piekło. Dzieci nie kumają wiele bo są jak dzikie zwierzęta dopóki się ich nie zsocjalizuje dlatego bić ich nie wolno,