Wpis z mikrobloga

Od kilku dni mam praktycznie non stop mikroskurcze w środkowym/ tylnym aktonie barku. Myślałem, że może brakuje magnezu/ potasu, mimo że suplementuje regularnie to dorzuciłem trochę więcej przez kilka dni i praktycznie bez zmian.
To są takie krótkie, szybkie skurcze, skakanie mięśnia, chwila przerwy i zaraz kolejny raz. Ktoś wie jaki może być powód i co jeszcze zjeść żeby przestało skakać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mikrokoksy #zdrowie taguje #fizjoterapia bo tutaj fachowcy napewno coś podpowiedzą
  • 8
  • Odpowiedz
@JuneJohn: a nie zapominasz o sodzie? Mnie tak łapią drobne skurcze właśnie jak mało soli mam w posiłkach. Co też potwierdzało się na jonogramie, gdzie wszystko było w dobrej w normie a Na+ oscylowało w dolnej granicy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Saprofit: hmm, nie pomyślałem o tym. Teoretycznie używam dużo soli w kuchni, ale to może być tak jak z "jem mało i nie chudnę" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wrzucenie np. 1g soli ma sens i poczuje np. brak tych skurczów czy lepiej zrobić jonogram?
  • Odpowiedz
@JuneJohn: Ja tak miałem ostatnio, ciężko powiedzieć z jakiego konkretnie powodu. Na pewno to okres kumulacji b. dużego stresu. Zacząłem jednocześnie suplementować magnez, tran z D3 i dodałem co 2 dzień sok pomidorowy i co 3 sok z kiszonek kapusty 1/1 z wodą. Przeszło. Zapewne pomógł magnez, i te dwa soki.
  • Odpowiedz
@JuneJohn: ja tam po prostu zacząłem bardziej dosalać, ale możesz spróbować załadować ten gram soli np. przed treningiem albo nawet i po, zależy kiedy bardziej odczuwasz skurcze
  • Odpowiedz
@JuneJohn: przemęczenie. Ja tak mam gdy robię masę, ciężkie treningi i po kilku tygodniach mięśnie zaczynają telepac. Mogę np leżeć przed tv i np mięśnie na udach mi skaczą. Najgorzej gdy czujesz w oku drżenie jakby powieki xd Trzeba dawać ciału odpocząć, moim zdaniem, czyli na chłopski rozum, nie zawsze są to braki w diecie i suplementacji, bo te sprawy mam zwykle dopięte. U mnie to efekt zbyt wielu i zbyt
  • Odpowiedz
  • 1
@WyuArtykyu: gdybym był teraz mocno obciążony to nawet bym się nie zastanawiał, ale akurat mam od ponad tygodnia roztrenowanie, a nawet można to nazwać leżeniem plackiem+ spacery ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz