Wpis z mikrobloga

Zareklamowałem baterie do mojego telefonu, chcą mi wysłać nową chociaż wolałbym zwrot kasy.

Czytałem w internecie i znalazłem takie coś "Gdy żądamy zwrotu pieniędzy (odstępujemy od umowy) – sprzedawca może najpierw niezwłocznie rzecz wymienić lub usunąć wadę, ale tylko jeden raz. Jeżeli rzecz była już wymieniana albo choć raz już usunięto wadę, kolejne odstąpienie od umowy nie może już być zablokowane przez sprzedawcę."

To moja druga akcja z nimi, w grudniu od razu po zakupie bateria od razu wykryłem w niej wadę, więc po kontakcie odesłałem ją i zamówiłem kolejną od nich - rozumiem to się nie zalicza do tego "pierwszego wymienienia lub usunięcia wady"?
2. W przypadku jakbym się zgodzili do tego tzw. odstąpienia od umowy i zwrotu kasy czy z dużym prawdopodobieństwem musiałbym im ją odesłać czy raczej nie robią problemów? jak tak to mi się nie opłaca kasy brać tylko odebrać baterie i wystawić na olx/allegro

#reklamacja #gwarancja #prawakonsumenta #prawo
Bartek5435 - Zareklamowałem baterie do mojego telefonu, chcą mi wysłać nową chociaż w...

źródło: aaaaa

Pobierz
  • 3
  • 0
@Fredi_Kamionka_Gmina_Burzenin tak tak zaraz ich dopytam, ale tak pytam czy jest jakaś zasada, reklamacja -> wysłanie nowego produktu bez gadania w przypadku gdy jest małej wartości+ nieopłacalna naprawa , a "odstąpienie od umowy" czyli zwrot kasy ale obowiązek odesłania przedmiotu