Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak wyglada przelanie wkladu wlasnego przy zakupie mieszkania? Robie to u notariuszanpodczas podpisywania aktu notarialnego czy po? Mam zabrac ze soba laptopa? W ten sam dzien mam tez wizyte w banku z uruchomieniem kredytu ale nikt mi nie powiedzial jak z tym wkladem. Boje sie ze sie je6ne u notariusza robiac to na szybko.
#notariusz #mieszkanie #kredythipoteczny #nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 14
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

Tak wyglada jak ustalicie z druga strona. Wpisz tydzien na przelanie wkladu, jak zrobisz przelew na taka kwote to na 99% bank bedzie dzwonil zeby potwierdzic transakcje. No ale jak masz tego samego dnia uruchomienie kredytu to musisz zrobic przed zeby pokazac potwierdzenie tej osobie ktora bedzie Cie obslugiwac. Samo uruchomienie kredytu to 2-3 dni bo od tego sa osobne zespolu w bankach i to przechodzi przez nich. Ja bym
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Zwykle w przypadku zakupu na rynku wtórnym płatność odbywa się po zawarciu umowy sprzedaży. Termin płatności zależy tylko od uzgodnień stron. Może on też być opisany w umowie przedwstępnej.

Nie musisz zabierać ze sobą laptopa do notariusza.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim rynek pierwotny czy wtórny? Nie masz projektu umowy, który przewiduje, kiedy nastąpi płatność?
Na wtórnym przelew robi się zwykle zaraz po umowie (niekoniecznie u notariusza xD), na pierwotnym nierzadko przelewasz pierwszą część (wkład własny) jeszcze przed aktem notarialnym. Jeszcze inaczej to wygląda przy umowie deweloperskiej, gdy lokal jeszcze nie istnieje.
  • Odpowiedz
@TomSz: W rynku pierwotnym standardem jest przelew, możesz zrobić nawet online ;D
Ale polecam w umowie końcowej sprzedaży wpisać sobie bufor czasowy, żeby bank zdążył go przetworzyć. Tzn. wpisać, że przelew zostanie zlecony np. dziś, ale może dojść 2-3 dni później.
  • Odpowiedz
@kamilkkk: koleś był paranoikiem, chciał zobaczyć umowe kredytu, później ta co udzielała kredytu mi powiedziała że do niej dzwonił, chciał żebym założył konto w jakimś banku który jest na miejscu żeby zrobić przelew przy nim, dzwonił do banku żeby się umówić na przyjście (nie ma czegoś takiego w ogóle), a klucze dopiero po uwolnieniu kredytu przez bank. Zależało mi na tym domu z dodatkową działką, a to nie był jakiś problem
  • Odpowiedz
@PanKapibara: Chodziło mi o to, że nie ma większego znaczenia czy chodzi o rynek pierwotny czy wtórny, bo czym się różni wpłacenie pierwszej części wkładu własnego przed podpisaniem aktu notarialnego przy pierwotnym od zadatku na wtórnym? Obie te kwoty to część wkładu własnego. Chodziło mi tylko że nie ma różnicy. Ale tak jak mówisz, resztę wpłaca się przelewem po podpisaniu aktu już w domu, a nie u notariusza.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

Musisz pokazac, to prawda. Ale juz odpowiadajc na pytanie: czy zrobisz u notariusza, na kiblu czy z auta to nie ma znaczenia. Ja chyba robilem z telefonu swojego czasu. Bierz tylko pod uwage ze przelew moze utknac na kilka godzin ( jak nagle robisz przelew na 150k to bank blokuje i dzwoni o co cho ). Wtedy nie bedziesz mial potwierdzenia zlecenia jeszcze tylko taki stan posredni z ktorego jeszcze
  • Odpowiedz
Mam zabrac ze soba laptopa?


@mirko_anonim: Laptopa weź tak czy siak, nie wiesz czy na szybko nie będziesz chciał wyjaśnić jakichś drobnych nieścisłości które mogą wyjść podczas czytania umowy. Jak się boisz że się pomylisz przy numerze konta to wyślij najpierw sprzedającemu złotówkę, przy podpisywaniu aktu będzie mógł Ci potwierdzić że dotarła i wtedy puścisz resztę na nr który już będziesz miał w bazie. Ale ogólnie bez stresu, notariusz to nie
  • Odpowiedz