Wpis z mikrobloga

@analboss: tam to maja jakies #!$%@? rozstrzelenie. nie wiem z czego to wynika. Niby chrzescijanie i jednak Azja sie dobrze rozwija, a i tak czesc ludzi to ja nie wiem, co poszlo nie tak ze sa az tak biedni.
  • Odpowiedz
@analboss realnie to jest to dość różnie. Najtańsza opcja w dużym mieście to studio apartame to kwota około 140k pln za 16-30 metrów kwadratowych. Dodam, że to chodzi o condominium, czyli właśnie wieżowce. Jako obcokrajowiec jest to jedna z opcji, bo ziemi nie można kupić.

Znacznie taniej jest wybudować dom. Taki w miarę przyzwoity dom można bez problemu wybudować za około 1mnl PHP (około 70k PLN) nie licząc ceny działki.
  • Odpowiedz
@analboss: Coś tam wiem, to się wypowiem. Taka średnia jest z dupy i nic nie mówi. Metro Manila i ewentualnie Cebu to mieszkania droższe niż w Polsce. Przyzwoity apartament w Metro to milion zł na wejście. Inne ciekawe dzielnice na Luzonie to samo. W Santa Rosa masz np dzielnicę dla bogatych (głównie biznesmeni i expaci), gdzie za milion zł nic nie kupisz, a kilka km dalej masz zwykłe osiedle, gdzie domy
  • Odpowiedz
@analboss: to jest model azjatycki, do którego zmierzamy: klitki w bloku, z zamysłu powtarzalny produkt dla plebsu, jest obiektem pożądania. Biedni mieszkają w domach.

Absurdalne, ale tak właśnie jest.
  • Odpowiedz