Wpis z mikrobloga

Choruje na nerwicę natręctw. Leczę się od dzieciaka, pierwsze objawy pojawiły się już jak miałem 12 lat. Bałem się dosłownie każdej choroby jaka istnieje. Jak złamałem rękę co 5 dni byłem zmieniać gips w szpitalu, bo przeczytałem o chorobie która pojawia się po złamaniu nadgarstka. Potem bałem się raka mózgu, raka jelita grubego, potrafiłem płakać przez to, no posrana sprawa - nie będę wam tego szczegółowo opisywać. Mam jedno konkretne pytanie.

Wcześniej brałem escitalopram, pomógł mi. Odstawiłem go w 2020, a po miesiącu była pandemia Covida =) co mi, hipochondrykowi #!$%@? głowę ponownie i znowu zacząłem się wszystkiego bać. Wtedy też wróciłem do psychiatry, zacząłem od Escitalopramu ale nie pomógł. Zmieniali mi leki dwa razy, jestem teraz na Duloksetynie.

Od kilku miesięcy mam bardzo duży problem z agresją. Sytuacja z wczoraj: żona poprosiła mnie o umycie naczyń, ja zacząłem je myć, i układać z nich "wieże" (XD), powiedziała żebym je wytarł, bo zaraz to wszystko Andrzeju #!$%@?. Ale ja pewny swego zacząłem dalej kłaść garnek na garnek, aż no wszystko jebło. Podniosła wtedy głos, mówiąc że prosiła mnie żebym to odłożył. A ja dostałem białej gorączki, zacząłem #!$%@?ć tymi garnkami, przez co robiłem cukierniczkę. Dopiero po przespanej nocy zrozumiałem jak bardzo #!$%@? się zachowywałem, a powtarza się to już kilkukrotnie, pojawia się we mnie nagle agresja, którą od razu wyładowuje na tym co w okół.

Nie chce brać benzo, bo będę chodził jak zombie. Wiecie może, jak kontrolować się w takich sytuacjach? Ma ktoś podobnie? Czy psychoterapia by w tym pomogła, zacząć wizyty u psychologa?

Help me wykopki.

#nerwica #leki #depresja
  • 6
  • Odpowiedz
@sib4 ale po co chcesz benzo w ogóle? to kompletnie nie pasuje do tej sytuacji, na agresję bierze się inne leki np. małe dawki rispoleptu
  • Odpowiedz
@sib4: w przypadku nerwicy natręctw zalecanych jest parę leków SSRI (prócz tych, które brałeś jeszcze fluwoksamina, fluoksetyna, sertralina i citalopram) + terapia poznawczo-behawioralna. Najlepsze efekty podobno przy łączeniu leków i terapii
  • Odpowiedz
@sib4: W nerwicy typowe jest wypieranie wrogości, człowiek udaje, że wszystko jest w porządku i powstrzymuje się od walki, kiedy powinien o coś zawalczyć, a kiedy to wszystko wymyka się spod kontroli, to człowiek wybucha jak wulkan. Może zanim zaczniesz coś łykać czy rozpoczniesz terapię, to kup książkę Karen Horney "Neurotyczna osobowość naszych czasów", naprawdę dobra lektura. Jak się ma pewien wgląd w nerwice i zrozumie się, że pewne cechy charakteru
  • Odpowiedz