Wpis z mikrobloga

Potrzebuje jakiejś lutownicy do zlutowania kilku kabelków do taśm LED i płytki (wrzucam zdjęcie).

Nada się do tego lidlowy parkside za 50zł ( https://www.lidl.pl/p/parkside-stacja-lutownicza-z-regulacja-temperatury-pls-48-d2-48-w/p100341340 )?

Pewnie po tym polutowaniu schowam ją do szafki i będzie leżała nieużywana przez następne 2 lata więc szukam czegoś taniego.

#elektronika #majsterkowanie #warsztat
some_ONE - Potrzebuje jakiejś lutownicy do zlutowania kilku kabelków do taśm LED i pł...

źródło: IMG_20240314_170359

Pobierz
  • 8
@some_ONE: oprócz lutownicy potrzebujesz lutowia i topnika. Które są nawet ważniejsze, bo to czystość decyduje o jakości połączenia. Kup lutowie na bazie ołowiu i kalafonię, rozpuść trochę w alkoholu i posmaruj lutowane elementy.
@some_ONE: i ta cyna nadaje się wyłącznie do wywalenia do najbliższego kosza, podobnie zresztą jak i ta lutownica. Do takiego okazjonalnego lutowania to sobie raczej kup dowolną lutownicę z prawdziwą stabilizacją temperatury (a nie udawaną przez regulację mocy, jak w tej lidlowej), jak choćby coś w tym stylu:

https://allegro.pl/oferta/zestaw-lutownica-precyzyjna-z-wyswietlaczem-regulacja-60w-groty-podstawka-14569307493

też gówno, ale przynajmniej sensowniejsze. Albo dołóż drugie tyle i polską (ważen!) transformatorówkę ZDZ 75W.
Do tego dokup krążek cyny, koniecznie trującej
@Jarek_P: Ja jebię ale mnie #!$%@?ą wszelkiej maści internetowi hobbyści w tym kraju, kopałbym ich jak kurczaki. Chcesz zacząć coś robić, nie wiem #!$%@? łowić ryby, sklejać samoloty, srać psa jak sra, cokolwiek i zadasz #!$%@? na forum pytanie

Witam, chcę zacząć chodzić po bułki. Czy lepiej do biedronki czy do lidla? Pozdrawiam.

to po 10 sekundach masz
Witam, zły dział! Ten temat był już poruszany na forum! Jako, że jesteś
Ja jebię ale mnie #!$%@?ą wszelkiej maści internetowi hobbyści w tym kraju,


@JestemKaspi: #zawszesmieszy ale tu mało pasuje. NIe wysłałem gościa na drzewo i nie kazałem mu kupić 10x droższej lutownicy, pokazałem lepsze alternatywy w cenie jego budżetu, bo ta lidlowa naprawdę jest kiepska, nawet w tej cenie.