Wpis z mikrobloga

@przegryw162cm: jak czytam wykop to mam wrażenie że wszystkie posty o IT piszą jacyś frontacie centrujący divy. Są ludzie, którzy piszą kod dla maszyn i muszą mieć kontakt ze sprzętem i zdalnie ciężko to ogarnąć
  • Odpowiedz
jak zaczna placic 2x tyle, zeby ludzia ktorzy pracuja dla warszawy oplacalo sie przeprowadzic.


@qusqui21: albo przestaną płacić i ci co zechcą to przyjadą reszta będzie musiała inaczej znaleźć pracę.
  • Odpowiedz
jak zaczna placic 2x tyle, zeby ludzia ktorzy pracuja dla warszawy oplacalo sie przeprowadzic.


@qusqui21: misiu oni po prostu znajdą inne osoby xD, eh to wyobrażenie wykopka
  • Odpowiedz
@qusqui21: przeciez za covidu stawki w polsce sie wyrownaly i nagle Rzeszow musial konkurowac stawkami z Warszawa gdzie w tym pierwszym miescie stawki byly z kilkadziesiąt procent mniejsze xd
  • Odpowiedz
@przegryw162cm:

wysrywy pisane na podstawie pier#olenia HRówek i low level managerów. Jedni i drudzy przy zdalnej mają niewiele do roboty i boją się o stołki.


Podziękujcie części kolegów którzy:
1. Wracają grzecznie do biur
2. Wzięli 2 i 3 etat i udają, że pracują w tych wszystkich firmach. Najłatwiej ich odsiać właśnie prostą hybrydą nawet.
  • Odpowiedz
@przegryw162cm: w mojej obecnej firmie, to zapewne nigdy. Zmniejszyliśmy już biuro i to dwa razy. Obecnie jak chcesz wpaść do biura, to trzeba sobie biurko zabukować. Ludzie (ci co mogli) porozjeżdżali się po Polsce i raczej nie myślą wracać. W sumie ja też nie i wpadam do biura raz na kwartał, głównie jak mam onboarding lub spotkanie z CEO itp.
  • Odpowiedz
@przegryw162cm: Pięknie wykop działa widzę... nie łąpie edycji jak zwykle.

Tam była jeszcze druga część.

Dopóki w tej branży dalej będą ludzie którzy będą twierdzić, że oni z biura LEPIEJ pracują i nie widzą problemu z powrotem to HRówki będą miały argumenty.

Do tego dodaj, że część ludzi nie wiem dlaczego, ale traktuje ludzi z biura jakby to przyjaciele byli.

Normalne firmy do biur nie wrócą. Korpo gówna i firmy z
  • Odpowiedz
Wzięli 2 i 3 etat i udają, że pracują w tych wszystkich firmach. Najłatwiej ich odsiać właśnie prostą hybrydą nawet.


@Darth_Gohan co za problem pon-wt w firmie A, sr-czw w firmie B, a pt w firmie C?

Jak któraś firma powie, że chce zmienić np. pon na śr, to mówisz, że nie możesz, bo musisz akurat w ten dzień odwozić dziecko do przedszkola, na warsztaty z lepienia garnków lub kota na zajęcia
  • Odpowiedz