Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Wlasnie stuknela mi 30tka. Brak wlasnego mieszkania, oszczednosci ~50k, zarobki 10k na reke (świeży mid po przebranżowieniu na #programowanie) z czego pod koniec miesiaca daje rade zaoszczedzic 4-5k (wynajem mieszkania za 4k z partnerka). Wiekszosc kolegów z paczki licealnej posiada juz wlasne mieszkania/domy(w duzej części finansowane oszczędnościami rodziców, bo nie chce mi się wierzyć, że w 4-5 lat byli w stanie odłożyć po 300-400k zyjac na wynajmie w top3 miast PL), a ja nadal się zastanawiam czy gdzieś zrobiłem błąd :( Do tego dobija mnie fakt, ze moja dlugoletnia partnerka zarabia prawie 2x tyle co ja (stanowisko managersko inżynierskie)... Niby sobie radzę w życiu, ale cały czas z tyłu głowy porównuję się od innych i cały czas myślę co mógłbym zrobić inaczej/zoptymalizować. Jakoś czuję, że powinienem coś zmienić albo zrobić jakiś duży krok w moim życiu :/



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
  • Odpowiedz
@OlekAleksander: Wpis w stylu żalę się ale tak naprawdę chwalę. Przecież to wychodzi 30 koła na parę, bierzesz kredyt i spłacone w kilka lat. Do tego z postu wynika, że chłop zarabia mniej od laski a łoży na koszty mieszkania wiec albo to jakiś troll albo sam wiesz.
  • Odpowiedz
@janciopan
@mirko_anonim dokładnie xD ludzie zarabiając nieco ponad minimalną x2 biorą kredyt i nie marudzą bo nie mają innego wyjścia a Ty pieprzysz że popełniłeś błąd xD i wgl…świeżo po przebranżowieniu do it dostałeś pracę za 10k? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Normalna sprawa, kazdy ma w życiu swojà ścieżkę. Ja tak samo - świezo przebranżowiłem sie z IT do prowadzenia własnej sieci piekarni w całej Polsce. Oszczędności tylko miliard dolarów, a na rękę 100 000 dziennie. No ale to nic, kazda z moich żon zarabia 2x wiecej :(. Maybach od bezdomnego nie robi wrazenia na ich odrzutowcach. A sytuacja na rynku nieruchów beznadziejna - wynajmuję mikrokawalerkę 5m, za 4k, więc zostaje
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): A ja się będę przebranżawiał i będę zaczynał od zera po czterdziestce. Mam wyje.... na znajomych i szczerze mówiąc to im trochę współczuję, bo sobie pobudowali złote klatki z kredytów, dzieci iniskopłatnych prac i nawet jakby teraz chcieli coś zmienić w swoim życiu to im by się nie udało bez wielkiego rospier....

  • Odpowiedz
@janciopan: @OlekAleksander zarabia 10k na rękę, wynajmuje za 4k, oszczędza 5k, a za 1k to chyba ma dietę czokoszokową xD. A wykopki się produkują.

Jesli jego laska ma te 20k to gdyby przez rok odpuściła sobie wakacje i inne przyjemności to by zaoszczędziła 15k x 12 = 180k

To by im wystarczyło na kupno jakiegoś małego mieszkania 50m2 na obrzeżach Warszawy, Krakowa, Wrocławia jedyne 60 min jazdy samochodem do centrum xD.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: fajnie zarabiasz, możesz sobie odłożyć, masz kobietę, nie piszesz nic,że praca słaba albo coś, ani o zdrowiu,że szwankuje. Nie doceniasz tego co masz. Ludzie są samotni, baz kasy, bez dobrej pracy, chorzy, albo z nałogami. Doceń swoje życie. Mieszkanie kupisz jak zaoszczędzisz.
  • Odpowiedz
bo nie chce mi się wierzyć, że w 4-5 lat byli w stanie odłożyć po 300-400k zyjac na wynajmie w top3 miast PL


@mirko_anonim: Zalezy od zarobkow / wydatków ale spokojnie sie da.
  • Odpowiedz