Wpis z mikrobloga

@ameneos: dzisiaj jak wyszedłem ok. 7 na dwór od razu uderzył we mnie smród dymu. Zawsze mnie to zastanawia skąd ten smog, aż tak nawiewa, bo mieszkam na Ursynowie, przecież tu są praktycznie same bloki i wszyscy mają centralne ogrzewanie, a nie piece..
@jurii: 1. a prund w PL mamy z czego? z atomu?
2. Paląc węglem i drewnem tez powstaje zanieczyszczenie powietrza - nie trzeba śmieciami.
3. A ten prund "ze słońca" w bezwietrzną noc to pewnie z dynama na rowerze?

PS - skoro te całe ograniczenia maja dotyczyć całej UE to jestem ciekawy jak sobie poradzi Skandynawia w noc polarną... a nawet wystarczy nasza Suwalszczyzna w styczniowe noce
@Iskaryota obecnie mamy wielokrotnie lepsze powietrze niż jeszcze 40 lat temu tylko stopień dostępu do czujników się zwiększył a ekozboki mają głos

ps- skoro jesteś taki ekologiczny to możesz mi wytłumaczyć jaki ma sens zakaz palenia gazem ziemnym skoro w procesie jego spalania odpadem jest tylko para wodna?
@Iskaryota tak, jeszcze w niewielkich ilościach dwutlenek węgla, tlenek siarki, tlenek węgla i tlenek azotu - znacznie mniejszych niż w elektrowniach węglowych nawet z filtrami…. no ale trzeba coś pisać o tym złym gazie
via Android
  • 0
@Niebieski40 postaw sobie butlę z gazem w ogrodzie. Zresztą są geniuszu piece 5 klasy, które prawie nie produkują dymu.

Zresztą to ta sama kategoria, gdy ludzie zastanawiają się, jak mają korzystać ze swoich super samochodów i zasuwać po 300 na godzinę, jak nie mają torów, więc jeżdżą tak po drogach publicznych. Nie ma obowiązku mieszkania w domu jednorodzinnym.