Wpis z mikrobloga

Dla politycznych wykopków myślenie wlasnym interesem to toalna abstrakcja. Trzeba łykać ideologie któa powie wykopkowi co ma myśleć.
Jego "myślenie samodzielne" sprowadza sietylko do momentu gdy idiologia pokazuje mu przyklad, sugeruje odpowiedz i mówi "myśl samodzielnie". Wtedy taki głupek ma jasną odpowiedz w oparciu o to co mu włożyli miedzy uszy.
#polityka #filozofia #psychologia
  • 7
gdy idiologia pokazuje mu przyklad, sugeruje odpowiedz i mówi "myśl samodzielnie".


@Niesondzem:

Co w tym dziwnego i złego? Pod warunkiem, że się tego kurczowo nie trzymamy.

Ludzie mają jakieś przekonania i poglądy i raczej skupiają się na mediach (często jest to przedłużenie ideologii, jaka by nie była), które są z tym zgodne. Każdy ma przeprowadzać badania i robić risercz od samiutkiego początku do samego końca? Ważne, żebyśmy podchodzili ostrożnie do wszystkiego
@inozytol: pytasz jest co jest złęgo w tym że osoby przyjmują cudza agendę i realizują cudzy interes? Nie ma nic w tym złego.
Jest to bardzo dobre jeśli to ty ideologie szerzysz dla swoich partykularnych interesów.

Ludzie mają jakieś przekonania i poglądy i raczej skupiają się na mediach, które są z tym zgodne.

Ludzie niekwestionujacy wlasnych przekonań są dosłownie podludzmi. Nie korzystają z umiejętności refleksji mimo ze teoretycznie rozum im ją
@inozytol: nie znasz zadnej ideologii?
W kazdej sytuacji życiowej w jakiej stajesz i kierujesz się ideologia.
-trzeba zrobić by byla wolnoość
- trzeba zrobić by byla wspolpraca miedzyludzka
-trzeba zrobić by byla rywalizacje
-trzeba zrobić coś dla naródu
- trzeba zrobić dla boga
i milion innych ktore zastępuje odpowiedz "co ty masz zrobić" na "co wypada zrobić ze względu na przyjętą ideologię"
nie znasz zadnej ideologii?


@Niesondzem:

Nie zrozumiałeś pytania. Chodziło o jakieś konkretne przykłady, z którymi mogę się zgodzić, lub nie. Rozmowa bez konkretnych przykładów jest nieciekawa i sztuczna.

W kazdej sytuacji życiowej w jakiej stajesz i kierujesz się ideologia.


Dziwne - sądziłem, że obecnie jest to raczej 1. Własny interes. 2. Prawo (i to na zasadzie oszacowania ryzyka, choć znam praworządnych ludzi). 3. Moralność. Rację mogłeś mieć 100 lat temu.

Ja
Ja nie zasługuję na zaszczyt, by rozmawiać z personą, która "otworzyła oczy, wyłączyła tv i włączyła myślenie". Nauczaj dalej, gdy dorośniesz, to może zrozumiesz, że jednak nie jesteśmy tacy mądrzy, jak nam się wydaje, że jesteśmy.


@inozytol: że co?

Nie zrozum mnie źle, nie chcę cię oceniać. Jednak trochę po tym świecie chodzę i poznałem różne osoby. Te najmocniej przekonane o własnej inteligencji/mądrości/geniuszu (w każdym temacie), to nie miały zazwyczaj powodu