Wpis z mikrobloga

Jeżeli podejrzewam u siebie ADHD, jaka jest najkrótsza droga do diagnozy + uzyskania leków? Koszt nie ma znaczenia (nie chodzi jak co o łapówki xD), ale o to jakich lekarzy po kolei odwiedzać, jakie testy/badania porobić przed pójściem do nich itd. Nie chcę iść do psychiatry, a on powie "no elo, idź najpierw do lekarza X, zrób badania krwi Y, należy się 500zł.".

#adhd #add #psychiatria #psychologia #mediknet #concerta #metylofenidat i oczywiście najlepsi specjaliści z #narkotykizawszespoko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 19
  • Odpowiedz
@BaltasarGracian: poszukaj po opiniach odpowiedniego psychiatry, niektórzy nie wymagają testów i mogą sami Ciebie zdiagnozować na pierwszej wizycie i wychodzisz z receptą na medikinet, w PL jak idziesz prywatnie do lekarza to są bardzo pomocni niektórzy xD
  • Odpowiedz
@kinesin1000 w sumie fakt xD jak zadziała tak jak działa na umysł adhdowca to ma xD
@Panczaq xDDD od kiedy to dive wypełnia się samodzielnie i przychodzi z nią do lekarza xD? #!$%@?, wy to bierzecie z internetu czy co? 1-2 wizyty, powodzenia.
@NKPL zajebisty lekarz, który diagnozuje ADHD bez testowy, nie no, nic tylko iść do takiego

@BaltasarGracian nie pytaj na wykopie bo widzisz jakie brednie wypisują, jeszcze sobie zrobisz kuku.
  • Odpowiedz
@zielony_goblin dla duzej ilosci osob medi to jest "magiczna tabletka" chociaz ja odradzam sie na to napalac bo zadne leki nie musza wcale dzialac. A z tymi lekarzami to i tak w polsce jest ich moze garstka co sie na tym znaja. Wiekszosc na adhd przepisuje ssri.
  • Odpowiedz
@kinesin1000 wiesz, medi sam w sobie jest spoko, mega ułatwia życie, ale no właśnie sporo osób myśli, że pyk i życie się zmienia. Ok, organizm sam w sobie jest lekko naspeedowany, a jednocześnie umysł zwalnia, ale jeżeli ktoś ma prócz tego inne zaburzenia (norma przy ADHD) to one nie znikną. Często ludzie idą na diagnozę ADHD, wychodzi inny syf, koktajl leków + terapia i po jakimś czasie człowiek wychodzi na prostą. Medi
  • Odpowiedz
zajebisty lekarz, który diagnozuje ADHD bez testowy, nie no, nic tylko iść do takiego


@zielony_goblin: Przecież większość diagnoz tak działa. Lekarze przepisują SSRI czy inne leki jak cukierki, a nagle jak chodzi o ADHD to trzeba zrobić 50 testów i wywiad jak do naboru do FBI.
  • Odpowiedz
@zielony_goblin ale inne zaburzenia jak np. depresja sa czesto wynikiem nieradzenia sobie z adhd. Czasami terapia jest potrzebna ale czesto wystarczy komus pomoc z adhd zeby sam zaczal porzadkowac swoje zycie. Z reszta im predzej zacznie sie farmakoterapie tym lepiej bo mozg krocej dziala w patologicznym stanie.
  • Odpowiedz
@kinesin1000 większa szansa, że masz dodatkowe zanurzenie mając ADHD niż nie (70% osób z ADHD ma jakiś "dodatek"). Zaburzenia lękowe, depresja, OCD, borderline, no dużo tego, ale wymieniłem kilka z głowy. Bardzo często diagnoza ADHD to trochę puszka pandory bo nagle łączą się kropki. No to też nie "nieradzenie" a nieleczone ADHD bo ADHD to choroba/zaburzenie, które nieleczone prędzej czy później odbije się na psychice
  • Odpowiedz
@kinesin1000 w sumie fakt ( ͡º ͜ʖ͡º) zresztą sam pewnie masz skoro jesteś na tagu więc co tu dużo mówić. Różnie ludzie określają te chorobę, no niby jakieś plusy są, ale chyba nigdy nie powiem, że ADHD może być spoko
  • Odpowiedz
@zielony_goblin bo jak sie ma nadaktywnosc i hiperfokus to mozna z tym zyc a nawet faktycznie uznawac to za plus jak sie ma sprzyjające warunki. Gorzej jak nie masz zadnego fokusa, nie mozesz sie na niczym skupic i nie masz sily przez cały dzien utrzymać sie na nogach.
  • Odpowiedz
Przecież większość diagnoz tak działa. Lekarze przepisują SSRI czy inne leki jak cukierki, a nagle jak chodzi o ADHD to trzeba zrobić 50 testów i wywiad jak do naboru do FBI.


@callver34: Bo metylofenidat jest na liście narkotyków i może być przypał, a za SSRI czy neuroleptyczne gówna nie ma żadnej odpowiedzialności. Więc można przepisywać jak cukierki. Chyba nie myślisz, że tu chodzi o twoje dobro osobiste ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: no cenowo nie wychodzi na to samo, bo jedna wizyta u psychiatry to moze z 200-400 zł, a nie 1k na diagnozę psychologa i cale śledztwo,niektórym to wystarcza
  • Odpowiedz
@zielony_goblin a czemu nie można uprzednio wypełnić divy? Przecież to zwykły kwestionariusz, który może wskazać podstawę do diagnozy więc poniekąd przyspieszacz owy procesów, bo jest szansa że diagnosta i tak poprosił abyś to wypełnił XD
  • Odpowiedz
@BaltasarGracian: leki na adhd przepisze ci tylko psychiatra więc zostaje darknet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak na poważnie to legalną drogą zostaje jedynie psychiatra, i to najlepiej który się w tym specjalizuje.

Dobry psychiatra szybko cię zdiagnozuje jeśli będziesz z nim szczery.

Ja po roku depresji ze stanami lękowymi, SSRI, pregabaliny i terapii, zmieniłem psychiatrę. Na pierwszej wizycie u nowego, po wywiadzie, wypełniłem dive a 2h
  • Odpowiedz
@coollfon: dzięki za odpowiedź :), co do używek to będę szczery, okazjonalnie (~raz w tygodniu) "nootropy" (tylko z nazwy bo tak właściwie to np. w rosji są to leki):
*phenibut (zmniejszanie fobii społecznej, głównie poprzez zmniejszenie "overthikingu"),
*phenylpiracetam (na skupienie/brak rozkojarzenia, po nim wszystkie moje problemy w tej sferze znikają, o czym dalej wspomnę w komentarzu)

Wspomniany phenylpiracetam, jak również leki z pseudoefydryną (mam problem z puchnącą śluzówką nosa, stymulacja to
  • Odpowiedz