Wpis z mikrobloga

Kolejne 100 litrów śmieci opuszcza #las

Niby niewiele, ale jak to mówią małą łyżeczką też się najesz. W ciągu ostatnich lat wyniosłem niemal cały plastik z tego miejsca, razem z gminą pozbyłem się opon i gabarytów i głównie zostało tutaj szkło. Czasem biorę wiadro i do niego zbieram bo worki przecina albo rwie ciężar

#sprzatamylasy #akademiachlopskiegorozumu
Dobry_Gospodarz - Kolejne 100 litrów śmieci opuszcza #las  

Niby niewiele, ale jak t...

źródło: temp_file787557683362149587

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
@Dobry_Gospodarz:
Jestem "leśnym dziadem" i za każdym razem, jak spotykam wysypisko syfu w lesie, foto+ gps i zgłoszenie na SM. Przyjeżdżają i grzebią w śmieciach by dane uzyskać. A bywa często u januszy tak, że firma remontująca coś tam, ma w doopie ochronę naszych lasów, czy ogólnie ochrony przyrody.

Nasz Skarb Narodowy- dla przyszłych pokoleń, jak można śrać kolokwialnie we własne gniazdo?
Jak widać można i ma się dobrze. W miejscach
  • Odpowiedz
@Dobry_Gospodarz: a ja nie jestem za tym żeby sprzątać lasy pro bono, te #!$%@? śmiecące i tak myślą "wrzucam śmieci do lasu i one znikają, według mnie nie śmiecę"
nie nauczysz chamów sprzątając po nich,

powinna pójść nagonka i wprowadzenie powszechnego "podatku od sprzątania lasów" to ból dupy byłby taki, że stare baby zamiast w oknach siedziałyby przy wjazdach do lasów i pilnowały xD
  • Odpowiedz
@Dobry_Gospodarz: niestety, tam gdzie oddajesz bez limitu za jedną cenę problemu nie ma, ale w innych wpadli na "genialny" pomysł ceny uzależnionej od ilości. To kusi patologię by części się pozbywać nielegalnie...
  • Odpowiedz
Powinny być wysypiska śmieci za darmo ale śmieci mają być posegregowane i dowiezione. A kary za wyrzucanie śmieci do lasu tak dotkliwe ,że do głowy by nie przyszło nikomu nawet pojary rzucić na ziemię. Wysypiska,sortownie,spalarnie by zarabiały na przetwarzaniu materiału
  • Odpowiedz