Wpis z mikrobloga

@Nooleus: Że też nikt o tym wcześniej nie pomyślał.
Chyba osiągalne, ale sam proces o wiele kosztowniejszy niż złoto, które się uzyska. Które nawiasem mówiąc byłoby chyba radioaktywne.
  • Odpowiedz
takie sformułowanie kiedyś przeczytałem w książce


@_gabriel: Bo kiedyś może tak było. Produkcja syntetycznych diamentów mocno się rozwija przez ostatnie lata. Tu masz fajny materiał o tym, jak próżna jest to branża
Iskaryota - > takie sformułowanie kiedyś przeczytałem w książce

@_gabriel: Bo kiedyś...
  • Odpowiedz
@inflacja_biedaku: tombak a złoto to zupełnie inne, różniące się od siebie materiały. Natomiast tutaj mamy:

diament = diament

Jeden z laboratorium, inny znaleziony w ziemii. Jedyne co je różni to czas i metoda ''produkcji''. Oba to prawdziwe diamenty. A diamenty same w sobie to od początku zwykły marketingowy scam, kwestia czasu aż będzie można je znaleźć w taniej biżuterii z maszyn na pieniądze.
  • Odpowiedz
  • 46
@kobiaszu: ja właśnie gdzieś czytałem, że sztuczne niczym nie różnią się od tych prawdziwych. Ale korporacje które trzymają łapę na tym biznesie wymyśliły sobie certyfikaty i tylko naturalne są certyfikowane. Inaczej diamenty byłyby praktycznie nic nie warte.
  • Odpowiedz
  • 48
@inflacja_biedaku
scam opisali wyzje. Cena nie jest adekwatna do ilosci diamentów na ziemi. Ilość jest nieskonczona bo produkujemy, a oni prubuja to wyceniac jak zloto ktorego ilosc jest skonczona i przez to utrzymuje wysokie ceny.
  • Odpowiedz
@inflacja_biedaku: ponieważ nie są takie rzadkie (gdziekolwiek gdzie jest węgiel i wysoka temperatura w ziemii, tam są prawdopodobnie diamenty, co innego jest ze złotem). Właśnie polecam sprawdzić cenę kruszcu diamentowego za uncję diamentów, które są wykorzystywane w przemyśle i później porównać do cen na rynku biżuterii. A co do biżuterii to właśnie tu mam na myśli scam (w tym sam Rapaport, czyli właśnie sztuczne podtrzymywanie cen diamentów na rynku), jeżeli ktoś
  • Odpowiedz
ty, faktycznie, btw. ja takie sformułowanie kiedyś przeczytałem w książce, widocznie gówniana książka


@_gabriel: nieprawda. Książka prawdziwa, ale stara. Koszta produkcji syntetycznych diamentów spadły o 85%. Do tego cena diamentów jest mocno zawyżona dzięki wielkiemu lobby diamentowemu rządzonemu przez jedna z grup ludzi ( żymianie ) . Diamenty nie są tak rzadkie, jak się oficjalnie przekazuje.
  • Odpowiedz