Wpis z mikrobloga

Dobry materiał jak nas isp rucha w dupę ( ͡° ʖ̯ ͡°) na każdy możliwy sposób...
wciskanie większej ilości klientów niż światłowód pozwala to norma ale quos na speedtest to czyste #!$%@?ństwo i obniżanie ważności pobierania iso. mam dodatkowo majątek za prąd płacić bo transfer leci na 60% łącza i mógłby komp chodzić godzinę ale musi prawie 2 przy tej samej wielkości pliku.
#isp #siecikomputerowe #internet #komputery #technologia
mati1990 - Dobry materiał jak nas isp rucha w dupę ( ͡° ʖ̯ ͡°) na każdy możliwy sposó...
  • 18
@mati1990 nie ma tu nic niezwyklego, placisz zapewne jakies grosze za lacze na 99% z zapisem predkosci “do”. Kup biznesowe/operatorskie z gwarancja i nie narzekaj
  • 0
@koob: nigdzie niema w regulaminie o tym słowa, przejrzałem umowę i niema żadnych zapisów mówiących o obniżeniu prędkości łącza w jakiś tam warunkach używania internetu. żeby moc pobierać plik iso to mam placić x razy więcej tylko po to?
#!$%@?ć januszybiznesu
@mati1990 przecież ten koleś co to nagrywał to ma podobną wiedzę do twojej czyli nie ma zadnej. Typa już w komentarzach jakiś czas temu wyjaśniłem. Nie ma pojęcia o czym mówi na filmie oraz to w jaki sposób działa Internet. Od wielu lat UKE wymusza na operatorach w regulaminie przedstawianie tzw. parametrów jakościowych - przeczytaj sobie to w regulaminie bo zachowujesz się jak typowy roszczeniowy dzban.
  • 0
@brokenik można zwalać na słaby docelowy serwer ale czemu w robocie z tego samego źródła Ubuntu leci pełne 110MB/s przy łączu 1gb/s, a w domu 40-50MB/s przy 600mb/s gdzie powinno wyciągać około 70MB/s?
tutaj plik tylko 5-6gb więc to tylko chwila ale czo przy plikach 200-400gb ( ͡° ʖ̯ ͡°) to już różnica czasowa robi się olbrzymia
A speedtest pokazuje 600/600 i to nie wina dysków tu i
@mati1990: Pisałem pod filmem w czym leży problem. Problem jest taki, że serwer na którym znajduje się plik owszem może być podłączony i łączniem 100Gbit/s. Ale kluczem jest peering pomiędzy pomiędzy operatorami. Internet nie ma prędkości bo prędkość jest wypadkową połączeń pomiędzy operatorami. I tak np. u Ciebie w domu z tego samego źrodła plik może być pobierany z o wiele wiele mniejszą prędkością niż np. u innego użytkownika nawet z
  • 0
@brokenik: a ja zaś to widzę zupełnie inaczej, mam postawiony i wystawiony serwer speedtestu (bardzo fajna sprawa i użyteczna sprawa do domowego homelabu) co pozwala właśnie mierzyć w pewien sposób prędkości internetu nie mierzalne - nie wchodzę w dyskusje, poziom wyżej działania ispów mają się tak dogadać i "globalny" isp od ktorego kupują łącza tak mają zrobić żeby końcowy użytkownik dostał to za co płaci.

wracając do speed w homelabie, jadę
@mati1990: Oho znowu mati specjalista od internetu, informatykow, operatorow, serwerow ktory nie rozumie jak dziala internet, ze twoj operator tez ma dostawcow albo serwer z iso ktorym sciagasz bo niby ma 600mbs ale piszesz jakbys sciagal na laczu 1-10mbs i tracisz jakies grosze w rachunku za prad bo oczywiscie bys od razu wylaczyl komputer po sciagnieciu? Czy ta kwestia, ze nie zauwazyles dwoch liter "DO" przed podaniem predkosci bo oczywiscie nie
  • 0
@krzywy_kanister: a przed zesraniem przeczytałeś 2 moje ostatnie komentarze? ignorancja i głupota widze że mocna w tobie. Dokładnie to opisałem, #!$%@?łeś się jak sraka między wodkę a zagryskę, nadrób wątek i wroć
  • 0
@brokenik: najlepsze że z kilkudziesięciu testów polska, europa i dalej zawsze ale to zawsze pokazywały się wyniki takie jak powinny max transfery wolniejszego hosta. Znajomy był w egipcie i po lte centrum miasta poszło download 300 ( ͡º ͜ʖ͡º)
fajnie że to tak działa ale żeby każdy ruch między punktami byl tak samo traktowany czy puszczam speedtest do domowego serwera czy wystawiam inne rzeczy prędkość transferu
  • 0
@krzywy_kanister: mówisz ogólnikowo, odnieś się do mojej wypowiedzi i popraw.
co jest złego w wypuszczeniu speedtestu w świat z lokalnego homelaba i sprawdzaniu w różnych punktach polski i świata?
mając u siebie 600/600 sprawdzając w odległości 300 km na łączu 300/10 nie mam prawa oczeikwać linku 300/10?
czy na 400km po obu stronach mam 600/600 więc oczywistym że musi się zestawić 600/600 nie mniej, nie więcej. ja u swojego isp tyle
  • 0
@krzywy_kanister: największy problem że wegetujemy w polsce, czasy się zmieniły technologie #!$%@?ło w kosmos i teraz jesteś w stanie kupić za 3 tysiaki serwer 8c/16w +64gb na 40W tdp( ͡º ͜ʖ͡º)
każdego może być na to stać, jeszcze 12 lat temu za serwer z 2x xeon X5687 1700usd/6700zł/szt dać - 15tysi za same procki xD
i tu jest największy problem komuna mentalna w isp, dalej myślą
@mati1990: Przestan pisac te dlugie posty ktorych nikomu nie chce sie czytac. Do energetyki czy wody tez masz pretensje, ze nie mozesz non stop calego lacza uzywac? To tylko pytanie retoryczne. Nie masz pojecia jak to wszystko dziala, uwazasz, ze wszyscy ciebie oszukuja a nie jestes nawet zadnym specjalnym klientem, w Polsce wegetujemy bo nie ma powszechnego symetrycznego internetu ani nie mozna kupic uzywanych serwerow xd Xd artykuly pierwszej potrzeby dla
mając u siebie 600/600 sprawdzając w odległości 300 km na łączu 300/10 nie mam prawa oczeikwać linku 300/10?


@mati1990: poczytaj sobie choćby czym jest bandwidth delay product

naprawdę, doedukuj się jak działa internet i nie jęcz