Wpis z mikrobloga

@powodzenia: po zawiazaniu wspolnota moze takie cos usunac ale pewnie trzeba odczekac 5 lat (rekojmia na elementy elewacji wiec jakiekolwiek roboty nie zlecone przez dewelopera moga naruszyc warunki rekojmi). Dodatkowo w aktach notarialnych moze byc wpisane, ze "design" elewacji i detali wykonczeniowych podlega ochronie ze wzgledu na koncepcje projektanta ale to by sie ktos boegly w prawie musial wypowiedziec czy to realne ograniczenie czy tylko abuzywny farmazon. W praktyce mieszkancy maja
@Reanef: niekoniecznie, deweloper ma osobny licznik i płaci bo ma na to umowę.
W mojej wspólnocie wymogliśmy na deweloperze przy zakładaniu wspólnoty regularny czynsz bo jest to pożytek.
@hanspl: jak ktoś pomyśli to tak ma jak piszesz. A przy powierzchni biurowej mogą nie mieć takich możliwości. Na pewno się domyślasz że musi być osoba, taki ktoś społecznik który się interesuje ale niestety większość ma to w poważaniu i mamrocze pod nosem na stan rzeczy.
@powodzenia Ja nie widzę problemu jeżeli jest to zrobione z zachowaniem estetyki a sama inwestycja odpowiada standardom nowoczesnego budownictwa. Np deweloper Imperial w Krakowskim City Yes.

Co innego jak jakiś deweloper wybuduje kloca wyglądającego jak budynek z 2015r a usiłuje się tym chwalić wciskając swoje logo…
tuzq - @powodzenia Ja nie widzę problemu jeżeli jest to zrobione z zachowaniem estety...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz