Wpis z mikrobloga

#silownia czy jest możliwe być tak #!$%@? genetycznie żeby dokładać ciężaru raz na np na 2tyg ciężary do podstawowych ćwiczeń i nie budować w ogóle mięśni?
  • 6
  • Odpowiedz
@Espance: Jak dokładasz ciężary najwyraźniej budujesz mięśnie. Ewentualnie stajesz się tylko silniejszy, możliwe ale mało prawdopodobne, zwłaszcza w dłuższej perspektywie.

Zwiększanie ciężaru co 2 tygodnie to nic złego. Normalny progres. Nie wiem za bardzo czego oczekujesz, że co dwa tygodnie będziesz wizualnie większy? Czeka Cię rozczarowanie, co wcale nie oznacza, że mięśnie nie rosną.

Się wszyscy srają o tą genetykę. Nawet z beznadziejną genetyką przy dobrym treningu i odżywianiu możesz być
  • Odpowiedz
@Espance może organizm się „wyrównuje” w tych podstawowych ćwiczeniach? Ja miałem spory zastój w siadzie przez słabsze dwugłowe i spięte mięśnie, to samo wyciskanie nad głowę przez jakąś byle jaką ruchomość barku. Progres to progres, a to dobrze, przecież to też zależy ile tego ciężaru dowalasz, więc nie ma co być zbyt surowym. Pomyśl co by święty Arnold od pompy powiedział - good job, keep pushing forward.
  • Odpowiedz
  • 0
@Mirkosoft: @kamillosbombos nie widzę dużej zmiany poprawy sylwetki, jestem trochę większy na masie, niby ciężary w górę ale i tak nadal kiepsko wyglądam. A w sierpniu już będzie 2 lata odkąd pierwszy raz zacząłem trenować
  • Odpowiedz
  • 0
@BeDoEl: 106kg, 193cm na płaskiej biorę hantle 40kg x3, sztanga jedynie 94kg x1 - praktycznie sztangi nie robię. Martwy 150, wiosło 105kg na kilka ruchów. Przysiadów nie robię
  • Odpowiedz