Wpis z mikrobloga

Pytanie do biegłych w #wordpress #woocommerce #webdev
Sprawa wydaje się banalna, aczkolwiek nie mogę znaleźć nic sensownego, mimo, że przekopałem pół youtube xD
Chcę dodać checkoboxy do zaznaczenia w oknie checkout zamówienia, tam obok przycisku "zapłać". Teraz wyświetla mi jednego do akcjeptacji regulaminu, którego można dodać z poziomu woocommerce. Jakieś porady? Dziękuję
Frwrd05 - Pytanie do biegłych w #wordpress #woocommerce #webdev
Sprawa wydaje się ban...

źródło: wcm

Pobierz
  • 11
  • 0
@sprzedafcaMakaronu: no właśnie żadna nie ma opcji na checkout tam nad przyciskiem kupna, tylko w formularzu zamówienia gdzie się wpisuje adres. Chatgpt mi wypluł kod do functions.php i checkbox jest i działa, ale nie mogę go ustawić z lewej strony na początku tekstu, tylko jest na środku pierwszej linijki na tekscie
  • 0
@sprzedafcaMakaronu: Zedytowałem plik payments.php z woocommerce i ustawiłem ten checkbox tam gdzie chcę, ale nadal wyświetla się na środku okna i na tekście. Dla styli chat gpt wypluł mi:

.additional-checkbox {
display: flex; /* Ustawienie kontenera na flexbox */
align-items: center; /* Wyrównanie elementów do centrum w pionie */
}

.additional-checkbox label {
margin-left: 10px; /* Margines z lewej strony checkboxa */
}

Dodałem do styles.css ale checkbox nadal jest na
Po drugie, rozwiązanie:

function wykop_custom_checkout_fields_display($checkout) {

woocommerce_form_field('nowa-zgoda-1', array(
'type' => 'checkbox',
'class' => array('input-checkbox'),
'label' => '<span>Wyrażam zgodę na przesyłanie...</span>',
'required' => false,
'description' => ''
));

}
add_action('woocommerce_checkout_after_terms_and_conditions','wykop_custom_checkout_fields_display');

I do tego obsługa zapisu, w tym przypadku przykład zapisu wartości dla meta usera

function wykop_custom_checkout_fields_save($order_id) {
if ($_POST['nowa-zgoda-1']) {
update_user_meta($current_user_id, 'nowa_zgoda_1', 1);
}
}
add_action( 'woocommerce_checkout_update_order_meta', 'wykop_custom_checkout_fields_save');

To taka baza, jeszcze sobie to możesz powalidować itd.

Dodajesz to do customowej wtyczki/motywu potomnego