Wpis z mikrobloga

Jak wygląda kwestia refinansowania kredytu, czy wgl warto coś u mnie ruszać? Mam w Millenium kredyt hipoteczny, aktualne oprocentowanie 8.53% zmienne (marża 2.7%, wskaźnik 5.8%). Kwota pozostała do spłaty 291k, rata kredytu 2399 zł, ostatnia rata 09.2047 (324miesiące).

Wartość mieszkania skoczyła już do 550k #kredythipoteczny
  • 21
@BornToDie69 z ciekawości, kiedy brałeś kredyt? ja brałem przy zerowych stopach i mam marżę 2%. jeśli ty brałeś na wysokich stopach i jeszcze ci dowalili 2.7% marżę, to trochę #!$%@?, ciekaw jaka logika się kierowali. ewentualnie może miałeś wkład własny 10%?
Inflacja już spadła


@BornToDie69: Poczekaj aż zadziała efekt dużej podwyżki minimalnej ( ͡° ͜ʖ ͡°) + jak skończą się tarcze w lipcu na prąd, żywność itp. Będzie znowu odbicie w górę, takie są prognozy i tak też wskazuje logika.

zaraz będą stopy spadały


@BornToDie69: Zanim stopy spadną, a za tym raty kredytów (po 3-6 miesiącach w zależności od rodzaju wiboru) to trochę minie, a *zawsze możesz
Bierzesz kolejny kredyt, na lepszych warunkach, żeby spłacić ten


@BornToDie69: Tak, de facto jest to nowy kredyt i stary się spłaca. Nie ma tu wielkiej papierologii, robi się wycenę nieruchomości, podpisuje papiery, zmienia się wpis hipoteki w KW i tyle, każdy doradca to ogarnie.
@bizancjo Na czym polega refinansowanie? Bierzesz kolejny kredyt, na lepszych warunkach, żeby spłacić ten?


@BornToDie69: Dokładnie tak. To nowy kredyt, co do zasady na lepszych warunkach, przeznaczony na spłatę starego.

Obecnie dostępne są oferty z oprocentowaniem poniżej 7%. Gdybyś chciał dalej korzystać z oprocentowania zmiennego to ciekawym rozwiązaniem są oferty oparte na stawkach WIRON, na przykład Velo lub ING.

https://www.ing.pl/indywidualni/kredyty-i-pozyczki/kredyt-hipoteczny/oferty-i-oprocentowanie

Różnice w wysokości raty możesz obliczyć w moim kalkulatorze:

https://hipotekabeztajemnic.pl/kalkulator-refinansowania/

Dość
@BornToDie69: Rób refinans. Idź do doradcy kredytowego i on ci wszystko opowie za darmo i jeszcze ci do domu przyjedzie. Jak znowu coś się zmieni to znowu refinans. Ja mam kredo od trochę ponad roku a już w 2 bankach byłem.
Musiałem iść do raz do banku i raz do notariusza i zaświadczenie od pracodawcy. Resztę załatwił doradca.
@marcpol: Z ciekawości, czy jest jakiś polski bank gdzie można wziąć refinansowanie kredytu z tzw. cash-outem, czyli jak np. mam nierucha wartego milion, ale mój kredyt wynosi 700 kPLN to bank wypłaca 700 do tamtego banku a pozostałe 100k do mnie na konto ?
@masqu88: Za granicą to norma. Polskie banki robią też takie rzeczy przy nieruchomościach komercyjnych np biurowcach galeriach handlowych itd Nie ma przeciwwskazań regulatora żeby coś takiego robić
@marcpol: Z ciekawości, czy jest jakiś polski bank gdzie można wziąć refinansowanie kredytu z tzw. cash-outem, czyli jak np. mam nierucha wartego milion, ale mój kredyt wynosi 700 kPLN to bank wypłaca 700 do tamtego banku a pozostałe 100k do mnie na konto ?


@DeoLawson: W części banków można uzyskać wraz z kredytem hipotecznym dodatkowe środki na inny cel. Nazywane jest to kwotą wolną lub środkami na cel dowolny. W