Wpis z mikrobloga

#wroclaw dzisiaj dla odmiany we Wrocławiu protestują myśliwi. I sprawdziłem co ich tak uwiera, że muszą protestować

Szczególnym niepokojem może napawać fakt, iż jednym z postulatów zakomunikowanych przez v-ce ministra Dorożałę jest chęć wprowadzenia bez żadnego uzasadnienia obowiązku cyklicznego powtarzania badań lekarskich dla wszystkich legalnych posiadaczy broni w Polsce, łącznie ze strzelcami sportowymi i kolekcjonerami.


https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/mysliwi-przylaczaja-sie-do-protestu-rolnikow-jakie-sa-ich-postulaty,141896.html

Czyli grupa ludzi, która strzela do przypadkowych koni, bydła, psów, ludzi, bo nie rozróżnia ich od zwierzyny łownej, nie chce się poddać badaniom. No sorry, ale ewidentnie środowisko myśliwych ma problem ze ślepymi strzelcami i nie potrafi go wewnętrznie rozwiązać, dlatego są potrzebne takie rozwiązania systemowe.
  • 13
jest chęć wprowadzenia bez żadnego uzasadnienia obowiązku cyklicznego powtarzania badań lekarskich dla wszystkich legalnych posiadaczy broni w Polsce


@996ef650daf32b92bf708bc9376908ea: wiesz jak wyglądają te badania lekarskie? Tak ja te na prawo jazdy albo medycyny pracy, tyle że za badania do broni płaci się 600-1000zl. Wiem bo robiłem i te badania przy robieniu patentu to było dosłownie danie 100zl lekarzowi, a on podbijał pieczątkę, serio, ludzie wchodzili do gabinetu na minutę w porywach
czyli twierdzisz, że tego się nie da rozwiązać?


@996ef650daf32b92bf708bc9376908ea: nie no, na pewno zmuszanie każdego kto ma broń w Polsce do #!$%@? jakości za to bardzo drogich badań zmniejszy ilość pijanych myśliwych xdd
Da się to na pewno naprawić ale to co tu jest proponowane to typowe 'zróbmy cokolwiek i niech #!$%@?'
@996ef650daf32b92bf708bc9376908ea: a powiedz mi, po co kazać robić drogie badania kolekcjonerom jeżeli wśród nich nie ma problemów? Temat jest złożony, ale odpowiedzią nie jest #!$%@? wszystkim nie patrząc gdzie i jaki tak na prawdę jest problem.

Mysliwi mają przede wszystkim tski problem ze maja zajebiste lobby i przez to milion patologii tam jest i nie jestem pewien czy cykliczne badania cokolwiek zmienia