Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć,

czy dobrze mi się wydaje i osoba bezdomna nie jest w stanie założyć jednoosobowej działalności gospodarczej zarejestrowanej jako vatowiec? Czytam pełno artykułów w sieci i wszędzie piszą, że należy podać adres zamieszkania w VAT-R i należy przedstawić dokument potwierdzający posiadanie prawa do tej nieruchomości (własność, najem itp).

Co w przypadku jeśli mieszka się w mieszkaniu, którego najemcami są wasi rodzice, a wy tam mieszkacie z nimi bez żadnego specjalnego dokumentu to potwierdzającego? W takiej sytuacji nie jest się w stanie zarejestrować jako vatowiec? Aż ciężko mi uwierzyć, że muszę najpierw np. wynająć jakieś mieszkanie, zmienić oficjalnie adres zamieszkania, zdobyć zgodę od właściciela, że mogę prowadzić w tej nieruchomości działalność i dopiero wtedy założyć JDG?

Czytałem o biurach wirtualnych, ale one tu nie pomogą, bo w VAT-R należy podać adres zamieszkania nawet jeśli siedziba firmy jest w biurze wirtualnym. Nie wiem co dalej robić, bo zależy mi na założeniu JDG, ale nie mam praw do żadnej nieruchomości, a wynajmować nieruchomość, płacić za ten wynajem i zmieniać adres zamieszkania we wszystkich urzędach to słaba opcja.

#jdg #b2b #prawo #vat #dzialalnoscgospodarcza #firma #pytanie #programista15k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
  • Odpowiedz
zdobyć zgodę od właściciela


@mirko_anonim: możesz dokładnie to samo zrobić mieszkając u rodziców. Zgoda właściciela (mamy/taty) na rejestrację JDG pod tym adresem. Wtedy jest to adres korespondencyjny dla twojej JDG. Przy wyznaczaniu miejsca prowadzenia działalności możesz wybrać "brak stałego miejsca prowadzenia działalności" i git
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: w takim razie nie możesz zakładać własnej działalności. Dorób się najpierw lokalu(najem) i dopiero zabieraj się za JDG.

Btw. nie zawsze trzeba być 'vatowcem', zależy komu chcesz świadczyć usługi/sprzedaż.
  • Odpowiedz