Wpis z mikrobloga

Niebieski znalazł na olx ślicznego szczeniaka i go dziś do domu przywieźliśmy.
Nie odstępuje mnie na krok i śpi tylko jak siedzę koło jego legowiska albo trzymam go na kolanach.
Na noc położyłam legowisko przy łóżku, bo darł ryja, jak został w innym pokoju.
Czy pomogło?
Nie, nadal darł ryja, a przy okazji się wkurzał, bo nie umie wejść na łóżko.
A że mi się spać chce, położyłam go obok siebie. Zasnął w trzydzieści sekund.
Minusy - zajmuje pół łóżka, bo się rozłożył jak król.
Plusy - daje dużo ciepełka.
#pies #psy #pieseczkizprzypadku
wykopowa_ona - Niebieski znalazł na olx ślicznego szczeniaka i go dziś do domu przywi...

źródło: temp_file7903647058747656667

Pobierz
  • 46
@wykopowa_ona: nie ucz go, że zawsze ktoś z nim jest, ucz go, że czasami musi być sam, ale że zawsze wracasz Ty lub ktokolwiek inny do kogo się przywiązał bo lęk separacyjny i będzie wył całymi dniami i będzie miał skrzywiona psychikę. Znam psy które były wzięte w pandemii i nauczone zostały przebywania z człowiekiem 24h na dobę a potem okazało się, że jak zostają same to jest dramat (wycie i
@wykopowa_ona: nie wiem czy miałaś wcześniej psy czy nie, ale mogę dać Ci kilka rad, bo ludzie bardzo często nie zdają sobie sprawy ile pracy jest z ułożeniem i wychowaniem psa. Od pierwszego dnia przyzwyczajajcie go ze was może nie być w domu. U nas od początku pies zostawał sam w domu a my wychodziliśmy na klatkę schodową. Najpierw 5 minut, potem 10 minut, i sukcesywnie ten czas zwiększać, aż do
  • 0
@flash890 mamy koty też. Dwa go zaakceptowały, jeden prycha. Ale na ten moment młody jakoś niespecjalnie ceni ich wsparcie xD
No ale jest u nas w domu mniej niż 24h, się wiele jeszcze się może zmienić :D