Wpis z mikrobloga

Siemka, zakupiłem kilka dni twmu kilka kart pamięci na Allegro. Myślałem, że to oryginały i miały dużo ocen pozytywnych. Niestety wczoraj po otrzymaniu z ciekawości dokładnie zweryfikowałem i są to podróby. O ile w zapisie i odczycie nie ma tragedii, tak po pudełku i numerze widać, że to podróby. Zapytałem też sprzedającego czy to oryginalne karty pamięci od firmy XXX, a Ci odpisali, że "karta jest od producenta XXX ale od dystrybutora z chin, dlatego są różnice w opakowaniu w wersji europejskiej". I teraz zastanawiam się jak to rozegrać. Na szczęście rozpakowałem tylko jedną, ale i tak rozmyślam czy zwrócić z opcją, że jest inny niż w opisie, czy może otworzyć od razu spór i opisać tam sytuację do allegro. Bo czy nie będą się migać, że już otwarłem, więc mi tego nie przyjmą?
A może i otwarcie tego sporu ukróciłoby im interes? Nie ukrywam, że sprzedaż mają w setkach sztuk, więc szkoda ludzi.

PS. W opisie nie ma stricte napisane, że to firma XXX, ale w parametrach jest producent zaznaczony ten sam.

#allegro #kartapamieci #sandisk #samsung #komputery #informatyka #prawo #zakupy #oszustwo
  • 7
via Android
  • 0
@zenon_z_chorzowa1 a na jakiej podstawie twierdzisz, że to oryginały? Na necie jest dużo porównań i pokazują jak wygląda fake. To jest zwyczajna podróba. Może paść po kilku tygodniach i tyle z tej pamięci.
@MisiekD: Zwróć i tyle. Oczywiście dyskusję możesz otworzyć, ale nie licz, że Allegro dzięki temu ukryci sprzedaż temu sprzedawcy. Oni też mają w tym interes, że ten typ sprzedaje tak duże ilości kart na ich portalu.
@MisiekD: Na Allegro sprzedaż produktów podrobionych jest zabroniona, więc jeśli któraś z ofert budzi w Tobie wątpliwości - zgłoś ją, a my zajmiemy się weryfikacją.
Jeżeli do zakupu doszło na Allegro, to pamiętaj, że na odstąpienie od umowy i zwrot masz 14 dni, od chwili otrzymania przesyłki. Pozdrawiamy!
via Android
  • 0
@allegro_pl a gdzie mam tą ofertę zgłosić? Albo nawet i sprzedawcę (bo sprzedaje różne podróbki) lub nawet mam zgłosić jego inne sklepy? Bo widzę, że na Allegro ma kilka.