Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Kochani potrzebuje pomocy. Co zrobić na #walentynki na kolację dla różowej tylko musi to być #wege, w sensie bez mięsa, ale ryba, jaja, mleko itp mogą być. Tylko problem jest taki, mam dwie lewe ręce do gotowania i słabe warunki. Mam dwa talerze na krzyż i jeden garnek i jedna patelnię. Potrzebuje czegoś prostego, najlepiej bazującego na jakimś gotowcu. Myślałem nad pinsą z gruszką i gorgonzolą tylko nie wiem co tam jeszcze dodać. Są różne przepisy, a to gruszkę na maśle podsmażyć, a to surową kłaść, a to na podkład śmietanę dać. A to z samą gorgonzolą, a to inny przepis, że jest normalnie mozzarella i do tego gorgonzola. No nie wiem, może ktoś zna jakiś sprawdzony przepis? A druga rzecz to np. sałatki te active go z kaszą kuskus i hummusem i np. dwa takie opakowania rozmieszać i dodać tuńczyka z puszki, jakiś pomidorków suszonych (akurat to jest też w tej sałatce tylko mało). Ale chętnie poznam wasze propozycje tylko ma być prosto i szybko. Zakupy będę robił w biedronce jak coś. Błagam o pomoc.
#gotujzwykopem #weganizm #wegetarianizm #pizza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 27
  • Odpowiedz
Myślałem nad pinsą z gruszką


@mirko_anonim: chodzi o pizzę? Ja z gruszką robię tak. Śmietaną, na to surową gruszka (moim zdaniem lepsza niż podsmażoną na maśle), jakiś niebieski ser pleśniowy i orzechy włoskie. Tylko warto by było ciasto zrobić wcześniej żeby była naprawdę dobra. A, jeszcze co do nazewnictwa. Jeśli je ryby to nie jest wegetarianką, co najwyżej jaroszką.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Jeśli okazja jest dzisiaj to nie jest dobry czas na testowanie nowych przepisów. Postaraj się zrobić coś co umiesz, albo za daleko nie odbiegać od Twoich umiejętności. Moim zdaniem proste spaghetti z sosem pomidorowym robionym od zera, dobrym parmezanem/pecorino i świeża bazylia będzie sztos. Do tego jakieś fajne wino i deser*. Możesz zrobić najbanalniejsze danie ale jak będzie do tego deser to wygrałeś.

Na przystawkę możesz machnąć caprese, wykorzystasz resztę
  • Odpowiedz
@toodrunktofuck pinsa to nie pizza. Pizzę w dzisiejszej formie wymyślono w XVI czy XVII w. Pinsa zaś to jej pra, prababcia znany już za czasów imperium rzymskiego. Jest to podłużny drożdżowy placek przypominający nieco spód pizzy (a w zasadzie taki flatbread jak focaccia), ale na innej mące. Wypiekany wpierw bez dodatków może być od razu spirzyty np. maczany w sosie lub oliwie. Można też nałożyć na niego dodatki i krótko zapiec podobnie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim
to jest dobry przepis i prościej się chyba nie da - wystarczy wsadzić do piekarnika.

Tylko musisz dobre ryby skołować żeby to było smaczne.. Polecam.


Sarza01 - @mirko_anonim
 to jest dobry przepis i prościej się chyba nie da - wystarcz...
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @sberatel: właśnie o to chodzi, że nie. W zwykłe dni jemy z knajp 3x dziennie (jak nie mamy cateringu), dlatego chce coś dla odmiany.

@gradekmi: @cyconiusz: Sorry, nie znam tej nomenklatury. Po prostu nie jemy mięsa od nowego roku przez 3 miesiące. Taki challange. Ja go w sumie już złamałem ze 2 razy.

@toodrunktofuck: Chodzi o pinsę. Tak, pinsę, nie pizzę. Pinsa to
  • Odpowiedz
@mirko_anonim jak ty masz produkty w biedronce brać to ty nie wymyślaj jakiś małży czy ostryg bo tam na pewno nic dobrego nie kupisz z owoców morza. Tylko srania dostaniecie. XD

Czasem widuje zielone burgery w biedrze z dobra data także różne rzeczy tam się dzieją.

@Viking- Teraz sprzedają w biedronce taki gotowiec - spód do piekarnika i jemu o to chodzi. Modne to się chyba zrobiło bo tam dajesz na wierzch
  • Odpowiedz