Wpis z mikrobloga

#niemcy #monachium #mirkowniemczech
Mirki, kończę studia, młodziak 24 lvl i dziś podpisałem umowę, idę do normalnej roboty w Niemczech w korpo. Słyszałem że w firmie jest w porządku poziom integracji itp, ale polecacie jakieś miejsca/grupy/apki gdzie mógłbym jednak poznać kogoś spoza pracy w przedziale wiekowym 20-35? Jak w ogóle za granicą nawiązać nowe kontakty? Czy Monachium to w ogóle jakkolwiek „młodzieżowe” miasto jak Berlin?
Jak coś mówię swobodnie po angielsku i niemiecku
  • 12
  • Odpowiedz
@AmericanDiary: Nie wiem. Trafiłem na Twój wpis przypadkiem, a nie z tagów. Podejrzewam, że z wszystkiego po trochu. Tylko na whatsappie to nie ma chyba jakiś grup które sam odnajdziesz jak np. na facebooku. Znajomy jak wyjechał do niemiec kiedyś na robotę to od razu wyskoczył mi na telegramie, więc ta aplikacja też jest tam pewnie popularna.
  • Odpowiedz
@AmericanDiary: Znałem człowieka który pracował w Monachium i ogólnie w Bawarii to przestrzegał że niemcy z tego regionu są strasznie zamknięci a Polacy dalej mają tam łatkę złodziei. Najlepiej to szukaj znajomych wśród innych imigrantów
  • Odpowiedz
@AmericanDiary: Berlin / Monachuim to dosłownie dwie skrajności i przeciwieństwa. Sporo młodych z mojej roboty co byli tu tymczasowo i rozważali zostać, zdecydowało jednak, że jadą do Stuttgartu, Kolonii, tego typu.
Natomiast mi się podoba, spokój cisza, pola, jeziora, góry blisko. Lotnisko duże blisko, latam sobie co chwilę gdzieś.
  • Odpowiedz
Kumpel pojechał do niemiec do roboty, przyjechał w odwiedziny z dziewczyną ukrainką, którą tam poznał. Powiedział chłopie tutaj o wiele łatwiej nawiązać kontakty niż w Polsce. Może tak być, bo masz masę imigrantów z całej europy, którzy też są samotni i chcą kogoś poznać. A w Polsce to wiadomo, bardziej konserwatywne podejście, jak ktoś powie dzień dobry do obcej osoby to dziwak albo chce coś sprzedać.
  • Odpowiedz