Wpis z mikrobloga

@pastibox: na wiosce gdzie palą śmieciami w piecu 20km od centrum default city, za dwa pokoje 40m2, landlord chciał 2,5k + czynsz 500 i tutaj najlepsze 2.5k prowizji dla agencji xDDD Definicja bańki
@grek_zorba

A gościa co piszę dziś o mieszkaniach, jutro samochodach, pojutrze o telefonach a i przy okazji zna się na rynku rolnym i sztuki - to jego autorytet jest potężny.... Gdzie na jednym portalu w przeciągu 2 dni mogą wyjść 2 skrajnie różne artykuły na ten sam temat.... No i oczywiście plus ekspert który najczęściej się wypowiada żeby się przylansic czyli gada ogólniki lub pod siebie...
@del855: still - większy od tagowiczów. Tagowicze od 6 lat wieszczą spadki, a mamy wzrost 100%-150%. W mediach popularnych często pisali o wzrostach co było wyśmiewane na tagu, a potem miały one miejsce. Ba, nawet BK2% było tutaj wyśmiewane że nie będzie miało wpływu bo - mała pula, nikt nie skorzysta, a w całym kraju 20-30% do góry w pół roku.
@grek_zorba

A dopiero co była dyskusja o "złotym ruchu" goldmana jak to sprzedał deweloepra tuż przed największymi wzrostami.

Teraz pytanie kontrolne: media popularne czy goldmana jest większym ekspertem w tym co robi?....

Państwo przez ostatnie kilka lat zrobiło wszystko żeby nas dociągnąć tam gdzie jesteśmy teraz, w takich Niemczech też się w sumie trochę postarali, ale jak się okazuje ktoś się mocno nie stara temu jednak wjechała korekta na pełnej.... Bo tam
@del855: korekta na pełnej? Jak był sprzedawany Goldman to na Woli mieszkania były osiągalne po 9k/m2, teraz są po 17k. Czyli jak wejdzie u nas ta korekta "na pełnej" to gdzie będziemy z cenami? Na poziomie przed BK2%.

Zresztą - na tą reakcje zwrotną wszyscy tu czekają od 2019, kiedy jak kupowałem mieszkanie wszyscy mi odradzali ten ruch, a ceny w tym okresie na moim osiedlu o 100% do góry poszły.
@grek_zorba

Widzę gdzie idzie rozmowa - metoda pt. Opis rzeczywistości.

A wiesz, 3 lata temu ludzie nie wierzyli że z domu wyjdą bo śmiertelny katar panował, a kawałek szmaty z gumką 5-10zl kosztował.... No tak było, pismaki pisali, ludzie wierzyli, było byli i... I się skończyło....

Jeśli uważasz że jest drogo, ale jutro będzie jeszcze drożej to kup - zarob, a nie marnuejsz tu czas ;)
@del855: za biedny jestem na nieruchomości. Zwyczajnie nie zapisuje się do klubu spadkowiczów na tagu, którzy od kilku lat klepią się po plecach, którzy w żadnym możliwym scenariuszu nie będą już mieli racji, a gdyby ktoś ich posłuchał byłby w bardzo ciemnej dupie.

Zresztą - przepatrz swoją twórczość na tagu, skonfrontuj ją z rzeczywistością i pomyśl, gdzie jest horyzont.
@grek_zorba

Tak jak napisałem - metoda rozumowania na zasadzie opisu rzeczywistości.

Np. przy takich stopach nie ma bata żeby nie poleciało, ALE państwo dało wakacje kredytowe, dało bk2, teraz gada o bk0 - dla ciebie jest to DOWOD że rynek nie może spaść że tak działa że to normalne.

Jest to "rozumowanie" absurdalne i tyle, a to że panstow jest uparte i pcha nas w przepaść dla naszego dobra (jak zawsze) i
@del855: i zjazd o 25% w 4 lata? To ten krach? Czyli w dzisiejszych warunkach cofnięcie się o rok z cenami, kiedy już wtedy cały tag płakał że ceny są absurdalne. Poza tym na tagu wiecznie wszyscy są zaskoczeni ingerencją państwa w rynek nieruchomości - po RNS, MDMie, mieszkaniu bez wkładu BK2%, kampanii KO opartej na kredycie 0% cały czas eksperci na tagu są zaskakiwani.
@grek_zorba

Lubię ten relatywizm

Jak rośnie o 10-15% - normalka, nigdy nie spada a je ma szans

Jak spadnie o 25% - e tam, spadło i co z tego....

Spadek o 25% w 4 lata zamiast wzrost o 50 procent w te same 4 lata to różnica jak na moje gigantyczna, czyli coś kosztuje 75 jednostek zamiast 150 jednostek a więc różnica w trendach wynosi 100%

Jak się tak popatrzymy to te
@del855: ale przecież ingerowało w poprzedniej poprzez RNS tylko specyfika tamtej bańki była zupełnie inna i tamto to faktycznie była bańka bo wzrost średnich cen w 1,5-2 lata to było 100%. Obecnie taki sam wzrost jest rozciągnięty na prawie już 9 lat więc fundamenty są zupełnie inne. To znaczy to są takie dowody że żadnego krachu nie będzie - może korekta ale to musiałoby się bardzo dużo rzeczy stać but still...
ale przecież ingerowało w poprzedniej poprzez RNS


i MdM zapomniales....

tylko ze wtedy to SPADKOW nie zachamowalo, a dzis wywoluje euforie na rynku - no jak dla mnie to wcale nie jest banka, to po porstu zbiorowy odjazd ;)

tylko specyfika tamtej bańki była zupełnie inna i tamto to faktycznie była bańka bo wzrost średnich cen w 1,5-2 lata to było 100%. Obecnie taki sam wzrost jest rozciągnięty na prawie już 9