Wpis z mikrobloga

Ale wiecie, zawsze jest możliwość że to tylko element jakichś zakulisowych negocjacji, np. #!$%@? nie wiem, o umieszczenie w programie czapki cenowej za m2 czy jakiekolwiek inne zaostrzenie kryteriow a nie od razu uwalenie programu

Deweloperzy: Tusku dawej kredo 0 dla wszystkich bez limitów bo się nagle mogą darowizny na partię skończyć a poza tym wiesz, hehe, koło zamachowe trzeba naoliwić solidnie bo będziesz miał kryzys i po co Ci to

Tusk: Ta? To pa tera.

Deweloperzy: Doooobra #!$%@? po co te nerwy, ja #!$%@?, jakoś damy radę

#nieruchomosci
  • 10
@szejk_wojak: w sumie tak się często robi. Na początek proponujesz coś niemożliwego (aktualny program 0%), a później mówisz
- Nieno żartowałem, będziemy sypać deweloperom, ale damy ograniczenia cenowe
I wszyscy klaszczą uszami i się z Tobą zgadzają- mimo że gdybyś od razu zaproponował to rozwiązanie to byłoby dużo więcej przeciwników. Drugi pomysł na tle pierwszego brzmi dużo lepiej
@BurzaGrzybStrusJaja: pozytywny sygnał to przesuwanie startu programu - jedną z podstawowych strategii urabiania trudnego tematu jest przeczekanie najsilniejszych emocji i stosowanie strategii "na gotowaną żabę", czyli dozowanie niemiłych zmian. Byłoby miłą niespodzianką, gdyby się okazało, że rząd nie spieszy się z wdrożeniem BK0%, ponieważ chcą go stopniowo skroić tak, że będzie programem-widmo, z którego prawie nikt nie skorzysta
@szejk_wojak @BurzaGrzybStrusJaja @the-good_guy Stawiam, że program wejdzie. Właśnie następuje zmniejszenie oczekiwań. Jesteśmy na tym samym etapie cyklu co kiedyś startował RNS. Tam założyło czapkę cenową i tu też to zrobią, tylko będzie na tyle niska, że na razie mało co się złapie. Wtedy w pierwszym roku było 4k kredytów, program w zasadzie martwy. A później skutecznie amortyzował spadki ale ich nie zatrzymywał. Nie wierzę, że mając takie doświadczenia nie zrobią podobnie.
@the_good_guy: dla mnie trosce są przesuwane bo nie chcą żeby BK0 smrodziło im przy wyborach samorządowych i do parlamentu EU. Pamiętacie jak Tusk kiedyś zadeklarował, że każdego ministra który podniesie podatki wywali, a potem Rostowski podniósł?

Tak długo jak nie przeczytam, że Tetzlaff zostaje wywalony z ministerstwa. Hetman traci teczkę, a całą sprawę bierze na siebie ABW/CBA z zarzutami natury korupcyjnej tak długo nie uwierzę w choćby jedno słowo jak to
Byłoby miłą niespodzianką, gdyby się okazało, że rząd nie spieszy się z wdrożeniem BK0%, ponieważ chcą go stopniowo skroić tak, że będzie programem-widmo, z którego prawie nikt nie skorzysta


@the_good_guy: czasami się zastanawiam czy nie ma tam głębszych rzeczy w analityce gdzie okaże się, że 0% nie będzie potrzebne bo np. mieszkania na wynajem potaniały. Spójrz tutaj 2-3 mc za 2800 + opłaty w centrum Warszawy wydawało się mega okazją a
acpiorundc - >Byłoby miłą niespodzianką, gdyby się okazało, że rząd nie spieszy się z...

źródło: Zrzut ekranu 2024-02-10 o 21.22.15

Pobierz
ale nowy kredyt produkuje hetman, tj. Człowiek deweloperów, oraz ekipa od bk2% w praktycznie niezmienionym składzie.


@Yuri_Yslin: no ja właśnie nie wiem. 0% obiecało PO. Hetman był z listy PSL/ 3D. A 3D chciała wprowadzić podatek za pustostan oraz kataster. Także nie spina się tu nic.