Wpis z mikrobloga

Niedługo miną 2 lata odkąd ten wybitny szachista kazał robić desant na Kijów swoim najlepszym jednostkom, o czym większość tych jednostek dowiedziała się, jak dostały rakietą 10 km od lądowania, a resztę która przeżyła, dobili prywatni ochroniarze okolicznych bogatych dzielnic xD

#ukraina #rosja #wojna
robertkk - Niedługo miną 2 lata odkąd ten wybitny szachista kazał robić desant na Kij...

źródło: dmgmgddgmmgmgdmgmg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
  • 0
@Thorkill

> Kijów swoim najlepszym jednostkom, o czym większość tych jednostek dowiedziała się, jak dostały rakietą 10 km od lądowania,


@robertkk: Bajki. Zarówno żołnierze 45 Brygady Specnazu jak 31 Brygady Desantowo-Szturmowej ćwiczyli desant tygodniami, bez konkretnych danych o jakie lotnisko chodzi. Operacja była przeprowadzona perfekcyjnie.

Tylko dzięki szczęściu i bohaterstwu ukr żołnierzy, w pierwszych dwóch-czterch dniach wojny nie doszło pod Kijowem do kompletnej katastrofy z walkami ulicznymi wewnątrz stolicy Ukrainy, a
  • Odpowiedz
To prawda, że Rosjanie tak dobrze poradzili sobie na odcinku Krymskim dlatego, że doszło do wielu zdrad?

@Pompejusz: Tak brzmi jedna z wersji. Nie wiem czy to prawda. Ale ta kwestia tych niewysadzonych mostów czy to na wyjściu z Krymu, czy to na płn Kijowa jest naprawdę dziwna. Łącznie w obu tych teatrach działań, kilkanaście niewysadzonych mostów było. Tak się zastanawiam że może sabotaż nastąpił na etapie produkcyjnym tych ładunków wybuchowych
  • Odpowiedz
tak wspaniałą i perfekcyjną operacje, że wszyscy zostali zgruzowani,


@deziom: Tak, operacja desantowa na lotnisko Hostomel była przeprowadzona przez Rus niemal perfekcyjnie. Są na to dowody wizualne, jest cały tekst mój o tym na blogu. Jeżeli gdzieś w nim kłamie wykaż to.
  • Odpowiedz
a na czym polegało to szczęście że nie weszli do kijowa?


@analboss: Tempo wydarzeń jakie rozgrywały się 24-25 lutego pod Kijowem było niesamowite. Decydowały godziny. A teraz wyobraź sobie że mówimy o procesie które obejmował wtedy dziesiątki tys. ludzi po obu stronach i związane z tym było tysiące jednostkowych decyzji. Więc tego nie sposób było kontrolować na poziomie sztabów. czy pałacu prezydenckiego. Gen Załużny już się mógł tylko modlić 25 lutego,
  • Odpowiedz
: Też już to wyjaśniałem wielokrotnie. Każda operacja wojskowa na takim wysokim (armijnym) poziomie i skali dzieli się na kilka faz/etapów


@Thorkill: Mogliby planowac operację nawet z uzyciem AI i wielkiego zderzacza hadronów, dla mnie najwazniejsze że se głupi ryj rozwalili i zdechli.
  • Odpowiedz
@Thorkill: czy jak Putin powiedział że wycofał się z Kijowa dlatego że uzgodnili zawieszenie broni które następnie Ukraina złamała ma cokolwiek wspólnego z prawdą?
  • Odpowiedz
@xyzzy: To oczywiste kłamstwo. Rosjanie przegrali bitwę o Kijów a obu ich armiom operującym na tym kierunku po zachodniej i wschodniej stronie Dniepra, groziło po prostu okrążenie i unicestwienie w przypadku ich nie wycofania.
  • Odpowiedz
Co dalej się stało z rosjanami, którzy zajęli to lotnisko?


@Imienazw: Rzut kołowy 45 Brygady Specnazu i 31 Brygady Desantowo-Szturmowej jadący od Czarnobyla dotarł na lotnisko Antonowa 25 lutego około godziny 07:00 rano, czasu lokalnego. W ten sposób nastąpiło połączenie grupy desantowej z obu tych brygad z ich rzutami kołowymi. Następnie 45 Brygada Specnazu przeszła do rezerwy i była używana w roli oddziału SOF w punktowych operacjach, głównie w rejonie Borodzianki.
  • Odpowiedz
Tu będzie zmowa milczenia do końca.


@Thorkill: Jaka zmowa, kiedy właśnie publicznie o tym napisałeś, a ja się z taką informacją zetknąłem już w zeszłym roku na Reddicie. Wszyscy zainteresowani o tym wiedzą bro.
  • Odpowiedz
Operacja była przeprowadzona perfekcyjnie.


@Thorkill: tak perfekcyjnie, że aż nie wyszła
Rosyjska perfekcyjna operacja desantowa jak radziecka latarka do świecenia w d0pie
  • Odpowiedz