Wpis z mikrobloga

: Jaka zmowa, kiedy właśnie publicznie o tym napisałeś, a ja się z taką informacją zetknąłem już w zeszłym roku na Reddicie. Wszyscy zainteresowani o tym wiedzą bro.


@maneckiewicz: Na Ukrainie panuje zmowa milczenia w tej kwestii. Odsyłam na mojego twittera tam podałem kilka przykładów. Zobacz że o bitwie o Czernihów, bitwach w obwodzie sumskim, bitwie o Charków, bitwie o Wyspę Węży na początku inwazji rosyjskiej, powstało na Ukrainie dotąd wiele
na szczęście dla nas totalnie zawaliła ich logistyka.


@Bzikacz: To prawda. To był jeden z ważniejszych powodów że im się nie udało wtedy przeprowadzić do końca według planu tej operacji szybkiego zajęcia Kijowa. Ale przyczyn porażki Rosjan było więcej.
@Thorkill: btw bardzo miło się czyta twoje komentarze, jest impresja że robisz porządny research, szkoda że tyle ludzi cie próbuje minusować :>
Tak w sumie z ciekawości zapytam, jaka jest szansa konfliktu zbrojnego NATO lub inwazji na Polskę w następnych 10-20 latach lub i nawet wcześniej według ciebie?. Czy wygrana Trumpa to potenjalna tragedia dla sojuszu i może zmusić Rosję do wczesnego ataku na nas?
@Asmones: Jest bardzo wiele zmiennych więc ocena jest cieżka. W dodatku jedna z głównych zmiennych czyli W. Putin wygląda na mocno odklejonego i niestabilnego psychicznie więc nie można zakładać że będzie postępował racjonalnie. Osobiście uważam jednak że Rosja po ewentualnym zakończeniu wojny na Ukrainie jakimś rozejmem, będzie potrzebowała przynajmniej 5-7 lat żeby się odbudować militarnie i gospodarczo. W tym czasie raczej nic nam nie grozi.
@Thorkill: Też z tego co widzę w mediach to aż bębni by wybulić ogromne pieniądze w armie i jak najbardziej być niezależnym od USA. Nie wiem jak to wyjdzie, ale jeżeli pozytywnie to zakładam że jeszcze bardziej Rosję opóźni w ich planach.
Też nie wiadomo jaka będzię polityka Trumpa bo on to też w sumie taki odklejony orangutan niestety i lubi prowadzić polityke izolacyjną.
Tylko dzięki szczęściu i bohaterstwu ukr żołnierzy


@Thorkill: no nie do końca. Ludzie dzwonili i zgłaszali, że lecą nisko helikoptery. A do tego amerykanie do kilku dni uprzedzali kijów o planowanym ataku. Z połącznia tych faktów powstał On - Pan porażka Putina.
Czyli cała ta akcja z Hostomelem była obarczona bardzo dużym ryzykiem od początku, skoro decydowały godziny?
Ruscy podjęliby takie duże ryzyko bez infiltracji w kręgu wewnętrznym ZSU / Zelenskiego? A to że personalnie Zelenskiego ochraniali francuzi to jest prawda?

Imo musiałbyć tam jakiś plan wewnątrz Kijowa, który nie wypalił, bo sama operacja wojskowa była mega ryzykowna i jak widać nie wystarczyła.

@Thorkill:
Czyli cała ta akcja z Hostomelem była obarczona bardzo dużym ryzykiem od początku, skoro decydowały godziny?


@analboss: Cała operacja szybkiego zajęcia Kijowa uderzeniem od płn była bardzo ryzykowna. Jej część czyli operacja desantowa na lotnisko Antonowa także była ryzykowna. Aczkolwiek zwróć uwagę. że rozpoczęcie desantu na Hostomel nie miało miejsca o 04:30 rano, czyli tuż po tym jak rozpoczęła się inwazja i jednoczesny atak rus armii na wielu kierunkach, lecz parę
Nie można wykluczyć że fakt jakieś infiltracji w kręgu wewnętrznym ZSU / Zelenskiego był przygotowany i miał zostać uruchomiony w odpowiednim momencie np. w chwili dotarcia wojsk rosyjskich do bezpośrednich przedmieść Kijowa.


Jeśli figuranci się nie uaktywnili, bo wojsko nie osiągnęły zakładanych celów to zakładam że jest jakaś szansa, że ruska agentura wciąż siedzi na ważnych stanowiskach w Kijowie.

@Thorkill:
@Thorkill

ćwiczyli desant tygodniami, bez konkretnych danych o jakie lotnisko chodzi


Jakieś źródło tych informacji?

Nie było to żadne szczęście, tylko taktyka. Ukraina wpuściła wojska rosyjskie bez walk żeby później móc je łatwo zniszczyć za mocą dronów artyleria. Co zresztą widzieliśmy przez pierwsze dwa tygodnie wojny.
Ukraina wpuściła wojska rosyjskie bez walk żeby później móc je łatwo zniszczyć za mocą dronów artyleria.


@Adkos: Dlatego nie wysadziła mostu drogowego na Teterewie w Iwankowie? Ustawiając obronę na rubieży naturalnej w postaci rzeki Teterew też to mogła robić. Byłoby w dodatku bezpieczniej dla Kijowa. No i nie trzeba byłoby tyle brygad z rezerwy strategicznej wtedy kierować do stolicy Ukrainy. Można byłoby je np. przerzucić do Chersonia i obronić to miasto.
Thorkill - >Ukraina wpuściła wojska rosyjskie bez walk żeby później móc je łatwo znis...

źródło: 6664

Pobierz