Wpis z mikrobloga

@xceed wystaw jej fakturę za stracony czas i że musiałeś zmienić swoje plany przez jej opóźnienie i brak realizacji wykonania usługi wg cennika 3000zl
To wtedy wpisuje się daną osobę na swoją prywatną czarną listę pacjentów i elo. Co mnie interesuje to, że baba nie ma grafiku wtedy uzupełnionego?


Tylko że jak ci połowa pacjentów nie przychodzi bez odwołania w danym dniu to nic ci nie da wpisanie ich na "czarną listę", bo z punktu widzenia placówki czy specjalisty to jest kwestia przewidywalności i stabilności wizyt w każdy dzień pracy. A jak masz nagle dwie czy
@Wap30: kiedyś też tak patrzyłem na ludzi, że wierzyłem w ich dobro, że żeby ich czasem nie urazić, że trzeba być miłym bez względu na wszystko, że trzeba pokazywać klasę itd. Doświadczenie pokazało mi, że nie warto.
Za to warto stawać przy swoim. Fajnie wtedy widać jak ludzie uciekają się do różnych metod działania, gdy nie działasz po ich myśli, jak stają się zawistni, podkopują ciebie, wykorzystują swoją pozycję. Tylko dlatego,
@xceed w Szwajcarii jest takie patologiczne prawo xD u nas mogą ci najwyżej pogrozić, plus jakim prawem LEKARZ udostępnił TWOJE dane (w tym medyczne wrażliwe bądź co bądź stomatologia) obcej firmie? Ja bym kręcił Małysza
@xceed: Nie nie mogą.
Pozatym z VAT zwolnione są usługi medyczne, a to co wystawili - nie. Więc jeśli zapłacisz - powinni wejść na VAT i tym samym będą mieli droższą księgowość i więcej papierologii :)

Zgłoś to do Okręgowej Izby Lekarskiej jako niezgodne z etyką lekarską. Wezwą dentystę na dywanik i jak straci dwa dni na tłumaczenie się - przejdzie mu. Służę pomocą w papierologii i sprawach administracyjnych.
@xceed: Jak już się dojebywać to można jeszcze tak.

Na tej fakturze jest zwolnienie z VAT na podstawie art 43, pkt 19 itd. Ten artykuł mówi, że zwolnieniu z podatku podlegają "usługi w zakresie opieki medycznej, służące profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia, świadczone w ramach wykonywania zawodów:"

Ciekawe czy opłata za niestawienie się to usługa służąca profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia?
Bo może od tych 300zł, które
a. Nieodwoływanie wizyt bywa mega irytujące i dezorganizuje pracę. Niektóre gabinety chcąc chronić się przed takimi akcjami wprowadziły zaliczki przy rezerwowaniu wizyt albo dosyć kontrowersyjne regulaminy na podstawie których potem wysyłają takie faktury.


@Stachu_a_kto_przy_telefonie: to niech to działa w dwie strony. Gabinety też nie dają znać że jest opóźnienie. Przychodzi człowiek i marnuje 20-30min bo cośtam i lekarz jeszcze wielce #!$%@? zdziwiony że nie docenia się marnowania czasu i oczekuje punktualności.
@xceed: nie wiem idioto, albo bejtujesz albo jestes tak samo mądry jak ona. Byłeś na czas? Byłeś. więc o #!$%@? chodzi. Kamery to uchwyciły jeśli byłaby to prawda ale wątpie. bo nie można być aż tak głupim.
@xceed: mireczki sobie żartują, zebyś wystawił fakturę dla niej ale tak całkiem poważnie - zrób to. Zrobisz ją w kazdym generatorze online z podpisem prokuratura "dziura w dupie" XD

Proforma to typ faktury "do akceptacji", taka "oferta faktury". Nie płać, nie musisz. Nawet jakbyś dostał zwykłą fakturę nie musisz płacić, skoro cię nie przyjęła o godzinie, na którą się umówiliście to nie wykonała usługi, na którą się umówiliście.

Do otrzymania wezwania