Wpis z mikrobloga

Cześc,
Niedawno zacząłem biegać i myślę o kupnie jakiś zwykłych butów biegowych dla początkującego bo nie chcę wydawać za dużo pieniędzy na samym początku treningów.

Na razie biegam w zajechanych zwykłych adidasach i po 5km czuję ból w stopach a po 10km to potrzebuję z dwa dni na regenerację :D

Czy ktoś z was może polecić coś dla totalnie początkującego, ale jednak cos innego niż adidasy z decathlonu?

#bieganie
  • 6
Na razie biegam w zajechanych zwykłych adidasach i po 5km czuję ból w stopach a po 10km to potrzebuję z dwa dni na regenerację :D


@quescik1: wez przestan, bo az mnie stopy bola... Mozesz sobie krzywde zrobic, a takie przewlekle bole stopy zakoncza twoja przygode z bieganiem szybciej niz myslisz. Kup byle co na promce asics/zalando i na pewno bedzie lepiej. Albo przeszukaj tag, to pytanie bylo juz kilka razy zadawane
@quescik1: Nawet z decathlonu masz przyzwoite kipruny czy kalenji , poszukaj jakieś asicisy na promocji tylko dobieraj pod swoją wagę i ułozenie stopy. W bieganiu buty to jeden z najważniejszych elementów i tu bym jednak nie oszczędzał aż tak bardzo ...
@quescik1: Ja przebiegałem 1 rok w butach quaspe z decathlonu za 169zł aż je zajechałem(780km) i uważam że na początek wystarczą, ale jak masz problemy to pilnuj rozgrzewek i czasu na regeneracje. Po sobie jako cały czas początkujący, wiem że to może sie z czasem zemścić
  • 0
Dzięki wszystkim za rady. W weekend pojechałem do sklepu i wyłapałem jakieś asicsy na promce. Jeden trening biegowy już zrobiony i biega się duuuuużo lepiej. Czasu nie poprawiałem oczywiście, ale myślę, że na razie muszę zbudować wytrzymałość biegową a dopiero później wdrożyć jakiś konkretny trening obserwując tętno.