Wpis z mikrobloga

#uk
czy jeśli złoże ofertę kupna chałupy (oczywiście za 10-15k £ mniej niż wołają w ogłoszeniu) do kilku domów z tej samej agencji nieruchomości to mogą mnie gdzieś wpisać na jakąś czarną listę?

Bo nie chcę sobie narobić problemów, a niektóre domy znikają szybko i teraz będę składał ofertę zaraz po obejrzeniu, i tak kilka naraz bo i tak zanim mi odpowiedzą czy się zgadzają to będę oglądał kolejne chałupy i też składał ofertę.

Jeśli przez różne agencję będzie to oni chyba nie mają systemu żeby sprawdzić czy gdzieś nie złożyłem oferty?

#kupnomieszkania #nieruchomosci #anglia #pytaniedoeksperta #pytanie #poradadnia #cebuladeals #kredythipoteczny #kredyt
  • 13
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: zazwyczaj odpowiedz na oferty dostawalem tego samego lub nastepnego dnia

(oczywiście za 10-15k £ mniej niż wołają w ogłoszeniu)


bardzo dobrze :) tez tak robie

Czy przez jedna agencje kilka ofert to problem? pogadaj z agentem jaka sytuacja i mysle ze nie bedzie problemu, tym bardziej ze oferte skladac bedziesz agencji a nie wlascicielowi bezposrednio. Przez kilka agencji to juz na pewno nie bedzie problemu.
  • Odpowiedz
  • 3
@adamsowaanon Teraz się generalnie oferuje mniej bo wiadomo jak wygląda rynek jak gdzieś się przebijają to są rypnieci. Nie ma żadnej czarnej listy. Oferuj taką cenę jaką uważasz. Dom jest dokładnie tyle Warty ile jesteś w stanie dać ja kupiłem dom wart 200k za 185k bo nie było chętnych.
  • Odpowiedz
  • 0
@paweucio: aha bo to nieźle,
O ile ci się udało zbić cenę z jakiej na jaką najwięcej?
Bo mam takie za 270-265k£ a w agreement in principle poprosiłem że max wydam łącznie z depozytem 250k£ i tyle mi bank przyznał wstępnie, a nie wiem czy te 15-20k £ mi obniża a chałupa najfajniejsza jak do tej pory.

Dodatkowo super jest ta wtyczka do right move, z całą historią danego domu i
  • Odpowiedz
  • 1
@Smigly: no tak też planuję brutalnie atakować i dawać niższe oferty u wszystkich,
Tym bardziej że mi się nie pali, a mam kilka dzielnic w mieście do wyboru, i ponad 10 kandydatów
  • Odpowiedz
Dom jest dokładnie tyle Warty ile jesteś w stanie dać ja kupiłem dom wart 200k za 185k bo nie było chętnych


@Smigly: stosując twoja własna logikę to kupiłeś dom wart 185k za 185k
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: poki co to nie cena jest najwiekszym problemem a chainy i ukrywanie faktow przez sprzedajacych i agencje.
1 dom zjechalismy 10k wycofalismy sie z z zakupu przed wymiana kontraktow
2 dom 275 dalismy 260 poszedl za 280
3 dom 285 i za tyle poszedl na drugi dzien nie zdarzylismy nawet obejrzec
4 dom -10k i ruszamy z zakupem (i wcale nie jestem pewny ze nam sie uda kupic)

a ogladalismy
  • Odpowiedz
  • 0
@paweucio Ja wolałem kupić dom do częściowego remontu. Dlatego że cena była dobra a remonty na tyle proste że można było wykonać je samemu w parę tygodni. Wsiąść to pod uwagę.
  • Odpowiedz
kupić dom do częściowego remontu

@Smigly: kazdy w uk jest do czesciowego remontu ;) a tak zupelnie powaznie to ogladamy rozne i bierzemy rozne opcje pod uwage :)
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: Brat jak kupował mieszkanie to składał oferty o 50k niższe niż wystawione i w procesie negocjacji w końcu tyle taniej kupił. Nie wiem, jak tam teraz wygląda rynek, ale myślę, że spokojnie możesz próbować urwać więcej a jak się nie zgodzą to złożysz drugą ofertę
  • Odpowiedz