Wpis z mikrobloga

Mam smutną wiadomość. Dziś odszedł kolejny młody człowiek z wioski obok. 31 lat, rodzice jakiś czas temu poumierali na raka, kiedyś pił a od dwóch lat abstynent, praca dorywcza, oczywiście samotny, dość miły zawsze mówił dzień dobry. (,)
#przegryw #samobojstwo #samotnosc
  • 40
  • Odpowiedz
@NzeroZeroB ja wiem, że łatwo mi mówić i pewnie bredzę, bo nigdy nie doświadczyłem depresji i samotności, ale ciężko mi pojąć jest to, że ktoś chce z sobą skończyć bo jest #!$%@?. W takich sytuacjach myślę sobie, że spieniężyl bym wszystko co mam w Polsce, wybrał jakiś kraj skandynawski np i tam się osiedlił, zobaczył inne życie, cokolwiek
  • Odpowiedz
  • 26
@naganiaczherculesa mając depresję nie myślisz trzeźwo. Podświadomie chcesz się zabić. Nie masz siły na nic, nawet na wstanie z łóżka, umycie się. Jak się zmuszasz do robienia czegoś, nie czujesz z tego przyjemności, drażni cię to, pogłębia niechęć do życia. Świadomie możesz sobie chcieć żyć, nie zabijać się, ale masz w głowie taki mroczny cień, który chce cię zabić. Czasem przejmuje kontrolę nad twoim ciałem i ty jesteś tylko obserwatorem przez mgłę.
  • Odpowiedz
@Pshemeck: problem jest taki, że pewnie część ludzi nie przyzna się do myśli samobójczych bo ktoś zamiast się na prawdę zainteresować to #!$%@? do służb i wciągną takiego do psychiatryka.
  • Odpowiedz
@Hazadeflux: Oczywiście masz rację. Doskonale o tym wiem, ale więcej pisać nie będę, bo może kiedyś ktoś to przeczyta. Wyciągać trzeba ludzi z picia. Picie na smutno to tragedia prędzej czy później
  • Odpowiedz