Wpis z mikrobloga

@Rustyyyy też lutownica, nie wiem z jakich lat ale 20 to ma na bank. Co ciekawe na przestrzeni lat przewinęło się kilka nowych lutownic gdzie rozpuściły się mocowania czy uszkodził włącznik. A tamta nadal działa, taka zielona w półokrągłej obudowie, chyba nawet do dzisiaj ja produkują w podobnej wersji
@Nemo24: Budzik Denver REC-29 (taki szary a nie kolorowe wyświetlacze jak teraz). Sam się ustawia odbierając sygnał z jakiejś elektrowni atomowej w DE, sam zmienia czas na letni a do tego dopasowuje się do strefy czasowej.
@Nemo24 w piwnicy stoi wirówka - 30+
W kuchni dziadek do orzechów, tłuczek do mięsa, opiekacz, durszlak i takie tam
W garażu kupa narzędzi, na strychu rower Kołakowskiego, kuźnię zrobiłem ze starej kozy... Łopaty, młoty itd...
20 lat to niedużo.

Ogólnie co najmniej 100 przedmiotów powinno się znaleźć.
W tej chwili kompa trzymam na stoliku który ma ponad 40 lat i siedzę na krześle które ma tyle samo. Obok stoi biblioteczka z książkami, która ma prawie 100 lat, na niej piękna, ozdobna i od dziesięcioleci nieużywana lampa naftowa. Powyżej na półeczce kilka bibelotów i ozdób, między innymi moździerz do ucierania ziół, mający ponad 50 lat.
Zmywarka Bosch rok produkcji 1998 - najpierw w domu rodziców, w 2007 zabrana do mieszkania dziadków, które po ich śmierci przejąłem. Niedawno sprzedaliśmy to mieszkanie zostawiając tą zmywarkę - ogromna strata. Przez 26 lat pracy jedyne co się w niej popsuło, to mechaniczny zatrzask do jej zamykania - specjalista szybciutko wymienił 8 lat temu.
Zero jakichś soli, zero jakiegoś gówna.
Tabletka i jazda - naczynia zawsze domyte do czysta, niezależnie co i