Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie, czy serwis ma prawo wejść i grzebać w danych użytkownika na niezaszyfrowanym dysku?
Mam wrażenie, że gdy oddałem laptopa HP do serwisu ktoś grzebał w danych na laptopie było bardzo trudne do odgadnięcia hasło z znaki specjalnymi, był tam plik pdf z zusu dotyczący szczerze... krótko mówiąc pomyłka o jakieś świadczenie nienależne do jakiejś Ukrainki i miałem to na dysku bo omyłkowo mi wyslali na pue potem mnie przepraszali i powiedzieli że to nie do mnie od razu referent zadzwonił i przy odbiorze komputera, dialog wyglądał tak

Ja:ile za to będzie??

Serwisant: 450 zł

Ja:Dobrze już daje, w sumie to bardzo drogo

Serwisant:No drogo drogo najwięcej mają ci co wyłudzają z zusu po pincet albo kradną na vacie

Ja:Co pan sugeruje??

Serwisant: nieuczciwych ludzi

Dalem pieniądze i sprawa zakończona a on się śmiał

Jak myślicie mógł tam grzebać, bo mi się wydaje że jak najbardziej tak bo jeszcze z takim ironicznym uśmiechem do mnie

Laptop to HP z 2017 z starym nieaktualizowanym windowsem 10

#pytanie #elektronika #informatyka #serwispc #pcmasterrace #serwis #pytaniedoeksperta #hp #komputery #haking
  • 15
@Smash_:

czy serwis ma prawo wejść i grzebać w danych użytkownika na niezaszyfrowanym dysku?

Nie nie ma prawa, nawet na zaszyfrowanym co jest jeszcze bardziej niemożliwe
Podejrzewam, że masz racje znikąd by się nie wzięło "Najwięcej mają ci co wyłudzają z zusu po pincet albo kradną na vacie" najprawdopodobniej zrobił to z poziomu shift+uruchom ponownie a potem wszedł w cmd wpisał katalog i dalej poszło, pewnie gdzieś to przegrał, dodając do
@Smash_: Pracownik jakiegokolwiek serwisu komputerowego musiałby być chyba skończonym debilem, żeby przy wydawaniu sprzętu choćby sugerować klientom, że przeglądał sobie ich dane. Już prędzej to co ci gadał było zbiegiem okoliczności.
@z1x2c3: Wątpie, że zbieg okoliczności, raczej chamstwo i arogancja właściciela / pracownika serwisu. Raczej musiał grzebać bo nie powiedział by o zusie, a raczej o samej skarbówce lub po prostu by nic nie mówił, sam autor posta pisze o nieaktualizowanym windows 10, co pozwala na dosłowne skopiowanie wszystkich danych z komputera, jeśli miałeś coś więcej @Smash_ np dane logowania i cookie z tych stron, to pozmieniaj hasła bo mogą na darknecie
@Chio_: Nie wiem który pracownik, czy tym bardziej właściciel serwisu komputerowego chciałby, żeby jakiś klient rozpowiadał swoim znajomym "nie dawajcie tam komputerów do naprawy, bo szperają po dyskach twardych i zbierają prywatne dane". I żeby potem ci znajomi przekazywali taką informację swoim znajomym i tak dalej.